X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie stresuj swoich włosów!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 14:41
- Po ciężkim dniu, kiedy jesteśmy naładowani negatywnymi emocjami, warto zrobić sobie masaż skóry głowy - radzi Izabela Szymczak, trycholog, czyli ekspert od schorzeń skóry głowy i włosów.
Audio
Nie stresuj swoich włosów
Foto: Fot.: Glow Images

Izabela Szymczak tłumaczy, że trycholog powinien zawsze dokładnie wypytać nas o stan  zdrowia, przebyte choroby, stan emocjonalny, tryb życia, dietę, o stosowane leki. Następnie, w celu dokładniejszej diagnozy, powinien przeprowadzić badanie trychologiczne, czyli badanie włosów i powierzchni skóry głowy pod powiększeniem.

Rozmówczyni Grażyny Dobroń radzi, by sprawdzić, jak wyglądają włosy, które nam wypadły. Jeżeli nie mają cebulek, to być może  przyczyna problemu jest mechaniczna. - Wcale niezwiązana z naszą fizjologią, tylko złą pielęgnacją, niedostosowaniem kosmetyków, źle przeprowadzonymi zabiegami fryzjerskimi - mówi Izabela Szymczak.
Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Często włosy wypadają nam przy niedoczynności tarczycy. - Hashimoto jest autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy. Podłożem tego typu chorób jest stres. Należy więc zająć się nim, co jest najważniejsze i  też najtrudniejsze do przeprowadzenia - podkreśla gość "Instrukcji obsługi człowieka".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Zieleń to zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2009 08:40
Okazuje się, że także psychiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten aparat prześwietli wasze włosy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 08:45
Po zimie dobrze zadbać o włosy. W dobraniu najlepszej metody pomocna może okazać się wizyta u trychologa. Kto to taki – można było dowiedzieć się z audycji "Poranek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłamstwo odbija się na zdrowiu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 21:30
Mijanie się z prawdą niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Może być przyczyną bólu głowy i złego nastroju - wynika z amerykańskich badań.
rozwiń zwiń