X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współczesne technologie oddalają nas od siebie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 17:23
- Coraz częściej w poradnictwie psychologicznym mamy do czynienia z osobami, które są uzależnione od "sprawdzania", przeskakiwania ze strony internetowej na stronę - wyjaśnia dr Ewa Jarczewska-Gerc.
Audio
Nasza aktywność na Facebooku mówi prawdę o naszych cechach charakteru
Nasza aktywność na Facebooku mówi prawdę o naszych cechach charakteruFoto: Glow Images/East News

Zachowując się w ten sposób w pracy nie jesteśmy w stanie ani wypełnić swoich obowiązków, ani zaczerpnąć nic dla siebie.

Naturalnie są wśród nas osoby zorientowane na działanie - które potrafią skupiać się długo na jednej aktywności, oraz osoby z osobowością zorientowaną na zmienność - ci wolą wykonywać drugą czynność jednocześnie z pierwszą. - Na przykład oglądając film mamy ochotę porobić coś jeszcze: sprawdzić pocztę, porozmawiać z kimś, przygotować jedzenie, dla nich to naturalne - wyjaśnia dr Ewa Jarczewska-Gerc.

Jak jednak dodaje gość "Instrukcji obsługi człowieka" są czynniki zewnętrzne, które wzmagają te zachowania. - Należą do nich współczesne technologie, które wzmagają chaos, a to przekłada się także na życie rodzinne. Rodzice kładą dzieci spać, a potem zamiast ze sobą rozmawiać otwierają laptopy i żyją w świecie wirtualnym - podkreśla psycholog.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

Czym jest FOMO i jak z nim walczyć? Czy jeszcze potrafimy spędzić urlop bez internetu?

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Czytaj także

Internet gorszy niż narkotyki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 18:28
– Wiemy, jak pomóc narkomanom, jednak wobec osób uzależnionych od sieci jeszcze jesteśmy bezradni – rozkładają ręce eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dojadają, tracą kolegów. Uzależnieni od sieci

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 17:11
"W którym świecie żyjesz" - to tytuł kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę na uzależnienie od komputera i internetu wśród dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FOMO. Czy to już choroba? (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 23:00
Dwie godziny poza internetem. Tymczasem ktoś mógł zamieścić coś na Twojej tablicy na Facebooku. Więc szybko włączasz internet na smartfonie i sprawdzasz powiadomienia. Jeśli nie ma połączenia, irytujesz się. Czy to Cię dotyczy?
rozwiń zwiń