Nie pogrywaj ze sobą!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 12:21
- Nasz umysł nieświadomy wbrew pozorom wie znacznie więcej i namawiałbym wszystkich do słuchania, co nam w duszy gra i co de facto powinniśmy zrobić - mówi Marek Rożalski. Trener biznesu przekonuje, że warto słuchać własnej intuicji, zamiast każdego dnia pogrywać ze sobą.
Audio
  • Nie pogrywaj ze sobą! - "Instrukcja obsługi człowieka", 11.03.2013
Nie pogrywaj ze sobą
Foto: Glow Images/East News

Grażyna Dobroń tłumaczy, że ignorujemy sygnały, które pochodzą z naszego wnętrza, ponieważ dla wielu ludzi to racjonalizm, analizy i badania stały się wyznacznikiem zdrowia psychicznego, a jak zdarzy nam się jakiś trafny wybór, zrobimy coś po naszej myśli, to przypisujemy to raczej szczęściu.

Marek Rożalski, trener biznesu, uważa jednak, że umysł nieświadomie rządzi naszym całym życiem, a umysł świadomy to tylko drogowskaz, pewna logika. - Każde nasze działanie ma swój cel, tylko czasem trzeba trochę poczekać - mówi gość Trójki.

Trener biznesu wyjaśnia, że umysł nieświadomy to wypadkowa wszystkich naszych doświadczeń, a intuicja przychodzi pod postacią pewnych emocji, radości wewnętrznej. - Ludzie gubią kontakt ze sobą kiedy zaczynają być bezwzględnym egzaminatorem intuicji, która delikatnie nam podpowiada, a nienawidzi przymusu, przemocy i sprawdzania - mówi Marek Rożalski.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Czym kierują się ludzie, którzy osiągają sukcesy? Posłuchaj całej rozmowy!

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15. Zapraszamy.

Zobacz więcej na temat: Grażyna Dobroń

Czytaj także

Zastanów się dwa razy, zanim sięgniesz po bułeczkę

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 18:00
Oddając się sobotnio-niedzielnemu obżarstwu możemy nabawić się: pszennego brzucha, wałeczków tłuszczu, męskich cycków i bandziochów! A to wszystko dopiero czubek góry lodowej, bo przypadłości może być znacznie więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wytańcz zimowe zmęczenie!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 14:45
- Tak naprawdę najpiękniejszym kosmetykiem dla kobiety jest jej wewnętrzne dobre poczucie, które z niej emanuje. To, że się sama ze sobą czuje dobrze, że uwielbia swoje ciało takie, jakie ono jest - mówi Justyna Durmaj, twórczyni warsztatów "Dzika Gracja", dawniej korporacyjna kobieta z depresją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bycie kobietą to jest dar

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 13:00
Kobiecość można znaleźć i poczuć nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że jesteśmy zaniedbane i nieatrakcyjne. Niezależnie od statusu materialnego, urody i poziomu seksapilu, każda kobieta kobieca jest! Trzeba tylko poszukać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne myślenie: nastaw mózg na odpowiednie fale

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 10:30
Większość z nas chce zrzucić kilka kilogramów, przestać palić, nauczyć się kolejnego języka lub marzy o tym, by zapanować nad gniewem. Jednym to się udaje, innym nie. Okazuje się, że o wszystkim decyduje nastawienie na wydarzenie.
rozwiń zwiń