X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokąd wyprowadzimy się z Ziemi?!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 16:39
W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. - Warto usiąść tego dnia na skwerze czy w lesie i uświadomić sobie, że Ziemia jest jedynym domem, który mamy i wszyscy powinniśmy o nią dbać - mówi Małgorzata Kossowska z organizacji ekologicznej WWF Polska.
Audio
  • Dokąd wyprowadzimy się z Ziemi?! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Kopalni odkrywkowa węgla brunatnego Garzweiler w Niemczech
Kopalni odkrywkowa węgla brunatnego Garzweiler w NiemczechFoto: Raimond Spekking/Wikipedia/CC

- Zanim kupimy kolejny telefon komórkowy, zastanówmy się, czy jest nam naprawdę potrzebny. Zwracajmy też uwagę, jak zapakowane są rzeczy, które kupujemy. Te opakowania potem lądują w śmieciach - dodaje gość Grażyny Dobroń, zachęcając wszystkich do segregowania śmieci i zamiany samochodu na rower.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest nam potrzebny, żebyśmy sobie uzmysłowili na jakiej planecie żyjemy; co robimy na co dzień i jak to na nią wpływa. - To jakim powietrzem oddychamy, jaką wodę pijemy i jakie jedzenie jemy, zależy w dużym stopniu od nas, bo ochrona środowiska zaczyna się w naszych domach - przypomina Małgorzata Kossowska.

Problemy ekologiczne to nie tylko problemy przyrody. W wyniku złego gospodarowania doszło do całkowitego wytrzebienia populacji dorsza, żyjącego u wybrzeży Kanady. Zachwiało to nie tylko ekosystemem, ale również sytuacją ekonomiczną, bo 40 tysięcy ludzi straciło pracę. - Musimy pamiętać, że to wszystko jest połączone, my mamy wpływ na przyrodę, a ona ma wpływ na nas - podkreśla gość "Instrukcji obsługi człowieka".

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Zobacz więcej na temat: ekologia środowisko

Czytaj także

WWF: Ostania szansa na ocalenie bałtyckich morświnów

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 14:00
Przyszłość morświnów żyjących w Bałtyku - krytycznie zagrożonych wyginięciem - stoi po znakiem zapytania. Ich przetrwanie zależy m.in. od tego, czy kraje nadbałtyckie przyjmą program ochrony tych morskich ssaków, przypomina organizacja ekologiczna WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska w obronie pszczół

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2013 14:00
Od grudnia Unia Europejska zakazuje szeroko stosowanych w rolnictwie pestycydów, stając tym samym w obronie pszczół. Decyzję o wprowadzeniu ograniczenia zatwierdziła dziś oficjalnie Komisja Europejska.
rozwiń zwiń