Żyjemy w permanentnym hałasie. "Zróbmy sobie ciszej"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 12:47
- Co piąty 7-, 8-latek ma problemy ze słuchem - mówi Marta Pianko, koordynatorka akcji "Zróbmy sobie ciszej". Jak sprawdzić, czy nasz słuch nie został nieodwracalnie uszkodzony?
Audio
  • Żyjemy w permanentnym hałasie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Żyjemy w permanentnym hałasie. Zróbmy sobie ciszej
Foto: Wikimmedia Commons/lic. CC/Luis Miguel Bugallo Sánchez

Jej zdaniem żyjemy w tak głośnych czasach, że na stałe niemalże funkcjonujemy z szumami usznymi. - Nasz próg wrażliwości słuchowej jest niestety coraz wyższy - opowiada.

Jak sprawdzić czy nas słuch nie został nieodwracalnie uszkodzony? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Martą Pianko.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

W 2011 roku Trójka przeprowadziła akcję "Nie trać słuchu" pod honorowym patronatem prof. Henryka Skarżyńskiego. Staraliśmy się uświadomić słuchaczom, że pogarszanie się i utrata słuchu są chorobą cywilizacyjną, której można zapobiegać.

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

(pg)

Zobacz więcej na temat: hałas zdrowie

Czytaj także

Słuch nie jest dany raz na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2011 17:00
Dwa miesiące informowaliśmy o tym jak chronić słuch, aby w przyszłości ten narząd nadal funkcjonował dobrze. To ważne, ponieważ jak przyznają autorzy akcji Michał Margański i Agnieszka Furtak, kiedy tracimy słuch, nawet tego nie czujemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Skarżyński: realizacja rzeczy niewyobrażalnych przynosi największe efekty

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 08:55
- W 1992 roku przeprowadziliśmy pierwszą operację przywrócenia osoby niesłyszącej do świata dźwięku. Wykorzystaliśmy tę szansę skutecznie tworząc coś, choć startowaliśmy z naszym programem 20 lat za najlepszymi - powiedział prof. Henryk Skarżyński, szef Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Placówka obchodzi 20-lecie istnienia.
rozwiń zwiń