Zdradzamy tajemnice Trójkowych koncertów. Zajrzyj za kulisy!

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 11:00
- Próbujemy każdy instrument: bębny bas, gitary, klawisze, wokale. Sprawdzamy jak brzmi każdy z nich z osobna i wszystkie razem. Każdemu z muzyków należy przygotować odsłuch. Równolegle trwa druga próba w reżyserce, przygotowująca realizację transmisji radiowej - opowiada Jacek Gładkowski, reżyser dźwięku.
Audio
  • Zdradzamy tajemnice Trójkowych koncertów. Zajrzyj za kulisy! (Zapraszamy do Trójki - ranek )
Sama próba techniczna przed koncertem może trwać kilka godzin, na zdjęciu koncert Myslovitz, który odbył się w Trójce 5.10.2013
Sama próba techniczna przed koncertem może trwać kilka godzin, na zdjęciu koncert Myslovitz, który odbył się w Trójce 5.10.2013Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Za odpowiednie nagłośnienie koncertu na sali odpowiada reżyser dźwięku. Dla radiosłuchaczy ważniejsza jest jednak praca reżysera transmisji. To on realizuje transmisję na naszej antenie -  wyjaśnia Zosia Sylwin, organizatorka Trójkowych koncertów.

- Przez 25 lat współpracowali i wciąż współpracują z nami wybitni reżyserzy, którym serdecznie dziękujemy:  Wojciech Przybylski, Tadeusz Mieczkowski, Jarek Regulski, Jacek Gładkowski, Przemek Nowak, Mikołaj Wierusz, Tomek Budkiewicz - wylicza Zosia Sylwin.

Wojciech Przybylski zrealizował niezapomniany koncert Myslovitz, który odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 1998 roku.

25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej

Cyklu poświęconego 25-leciu koncertów w Trójce można słuchać codziennie od 8 października do 8 listopada o godzinie 7.40. Michał Margański przypomina w nim historię Trójkowej sceny muzycznej – początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Autor próbuje wytłumaczyć, skąd bierze się magia Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, z którego transmitowane są koncerty, a także opowie o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia – nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustruje fragment przypominanego koncertu, wybranym spośród 900 występów, zrealizowanych w ciągu 25 lat.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Jubileusz Trójki to także występy trzech wybitnych postaci sceny muzycznej: Jaromíra Nohavicy, Randy Crawford oraz Matta Duska.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

W każdej audycji do wygrania będą zaproszenia na koncert Randy Crawford, organizowany wspólnie przez Trójkę i Gdynia Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się 8 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej. Bilety na ten koncert są już w sprzedaży.

Zobacz więcej na temat: Myslovitz

Czytaj także

Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 18:37
Michał Kowalonek, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski wystąpili w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. To była znakomita okazja, aby usłyszeć, jak na żywo brzmi materiał z ich najnowszej płyty "1.577".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Myslovitz w Trójce: ręka obsuwała się z gryfu, był upadek ze stołka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 10:55
- Tutaj czujemy się wyjątkowo i dobrze, jak w domu - mówili członkowi zespołu po koncercie w Trójce. - Jednak zawsze, mimo dwudziestu lat grania, przed występem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej towarzyszy nam maksymalny, dziwnie nieokreślony stres - dodali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezapomniany koncert Maanamu: duet Kory i Marka Niedźwieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:00
- Koncert był genialny mimo tego, że Kora była przeziębiona. Żartowaliśmy, że zaśpiewam z nią w duecie. Przed "Luciolą" wywołała mnie na scenę i już nie było wyjścia… - opowiada Marek Niedźwiecki, wspominając koncert Maanamu z okazji 40-lecia Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krótki, ale bardzo ważny koncert Edyty Bartosiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 08:57
- To był moment, w którym Edyta była w doskonałej formie, była rozluźniona, wszystko się zgadzało - tak Mariusz Owczarek wspomina koncert Edyty Bartosiewicz, który odbył w 1997 roku w studiu koncertowym Trójki.
rozwiń zwiń