X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Johnny Cash o tym, jak rodzą się piosenki

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 16:30
- Spacerowałem uliczkami miasteczka, gdy podszedł do mnie włóczęga i powiedział: "Panie Cash, jestem bardzo zmartwionym człowiekiem". O, to coś nowego - pomyślałem i zapytałem, czym się martwi - tak o powstaniu piosenki "Worried Man" opowiadał Johnny Cash.
Audio
  • Johnny Cash o tym jak rodzą się piosenki (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Fragment okładki albumu Johnnyego Casha Out Among The Stars
Fragment okładki albumu Johnny'ego Casha "Out Among The Stars"Foto: mat.prasowe/Sony Music

Co odpowiedział włóczęga? "Mam żonę i dziewięcioro dzieci, a nie mam pracy". To zainspirowało artystę. Utwór "Worried Man" Johnny Cash napisał wspólnie z żoną, June Carter. Piosenkę artysta wykonał razem z Willie Nelsonem w programie telewizyjnym "Storyteller".

W marcu tego roku na rynku ukazała się pod patronatem Trójki płyta zatytułowana "Out Among The Stars", na której znalazł się tuzin niedawno odkrytych, nigdzie niepublikowanych nagrań Johnny'ego Casha. Krążek zadebiutował na 13. miejscu listy sprzedaży albumów w Polsce (OLIS).

Johnny Cash to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(gs, ei/mat. prasowe)

Czytaj także

Johnny Cash był kimś więcej niż tylko sumieniem Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 18:00
- Nie był lalusiem, ciężko pracował od wczesnego dzieciństwa, a jego życie pełne było upadków i wzlotów - mówił Muniek Staszczyk. Korneliusz Pacuda przypominał o wielkim zaangażowaniu Casha w sprawy społeczne, czego przejawem były m.in. koncerty w więzieniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Johnny Cash w Trójce. Oddajemy hołd królowi country

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 14:14
W przypadku tak bogatej kariery bardzo trudno wybrać najbardziej reprezentatywne utwory. - Dlatego zrobiliśmy własne greatest hits - mówi Piotr Metz o nagraniach Johnny'ego Casha, bohatera nowego cyklu muzycznego prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki".
rozwiń zwiń