Hey: piosenka miłosna, której słowa nie są najwyższych lotów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 09:09
- Piosenka "Wilk vs. Kot" jest dla ciebie Pawle. To piosenka o miłości, chociaż może słowa nie są najwyższych lotów. To taki prezent od dziewczyny dla chłopaka - mówi wokalistka zespołu Hey Katarzyna Nosowska do gitarzysty i kompozytora Pawła Krawczyka.
Audio
  • Hey: piosenka miłosna, której słowa nie są najwyższych lotów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Grupa Hey
Grupa HeyFoto: Adam Kliczek http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0)/wikimedia commons

- Muzycznie jest ciekawostka w tej piosence, bo cytujemy niemal dosłownie zespół Electric Light Orchestra. Zaczyna się od takiego sygnału a'la Morse z piosenki "Secret Messages" - dodaje Paweł Krawczyk.

Hey bohaterem cyklu Piotra Metza. Posłuchaj wszystkich odcinków >>>

Koncert grupy Hey w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Zespół Hey jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Oasis , Johnny Cash , Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , Frank Zappa, Kate Bush , Pearl Jam, Bruce Springsteen czy Red Hot Chili Peppers .

Na cykl zapraszamy od poniedziałku do czwartku, można go słuchać w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" o godz. 7.35.

(mp, ei)

Czytaj także

Nosowska: "nie byłam gotowa, by śpiewać o tym po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:00
"Dreams" to drugi singiel z pierwszego albumu grupy Hey pt. "Fire". - Tekst piosenki najbardziej dotknął mojego tatę - mówi Kasia Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: misiopodobny "Anioł"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 17:20
Anioł, drugi singiel z minialbumu "Heledore", który ukazał się w 1995 roku, był - ku zdziwieniu autorki - interpretowany w zaskakujący sposób…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: nie śpiewam tej piosenki, przesadnie się wzruszam

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 09:00
Tym razem Kasia bardzo osobiście... A Paweł - o muzycznym protokole rozbieżności. Mowa o piosence "Lilia, kula i cyrkiel" pochodzącej z płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan".
rozwiń zwiń