Wojskowe przeszkolenia dla cywilów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 11:05
To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby przejść przeszkolenie wojskowe, nie wiążąc jednak planów z armią. Spełnienie ich marzenia właśnie stało się możliwe.
Audio
  • Osoby niezwiązane z armią będą mogły przechodzić przeszkolenie wojskowe (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Niezwiązani z armią pasjonaci wojskowości będą mogli przechodzić profesjonalne przeszkolenia wojskowe
Niezwiązani z armią pasjonaci wojskowości będą mogli przechodzić profesjonalne przeszkolenia wojskoweFoto: PAP/Lech Muszyński

Wojsko Polskie deklaruje chęć szkolenia osób, które nie są zawodowo związane z armią. Skąd ten pomysł? - To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne, bo zmieniło się postrzeganie wojska i jego znaczenia dla bezpieczeństwa kraju. Jest grupa ludzi, która chciałaby niezobowiązująco przejść takie szkolenie - mówi Mariusz Cielma z portalu "Rynek Zbrojny".

Rzecznik prasowy Sztabu Generalnego WP płk Tomasz Szulejko tłumaczy w audycji, kto może wziąć udział w szkoleniach, jak przebiega weryfikacja kandydatów i gdzie powinni zgłosić się ochotnicy.

***
Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Przygotował:
Mariusz Krzemiński
Goście: Mariusz Cielma (portal "Rynek Zbrojny"), płk Tomasz Szulejko (rzecznik prasowy Sztabu Generalnego Wojska Polskiego), gen. Roman Polko (były dowódca jednostki specjalnej Grom), Łukasz Wójciński (Stowarzyszenie Obronne FIA)
Data emisji: 03.03.2015
Godzina emisji: 6.38

(iwo, ei)

Czytaj także

Były żołnierz GROM: trzy słowa, po których nie czułem bólu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 19:15
- GROM był całym moim życiem przez ostatnich 14 lat, a Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego to najwyższe odznaczenie jakie może dostać żołnierz w Polsce. Ja jestem 27 osobą, która została odznaczona tym krzyżem - mówi bohater reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej o pseudonimie "Naval".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W mundurze czuję się zupełnie innym człowiekiem"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 19:04
Najpierw kupują konie, potem szyją mundury i uczą się tańczyć mazura… Młodzi i starsi, ludzie różnych zawodów - zapaleni kawalerzyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Broń przyszłości dla polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 11:16
Potężne lasery, niewidzialne pociski i bomby, które potrafią wyssać energię z całego miasta. Za kilkanaście lat taki kosmiczny sprzęt ma znaleźć się na wyposażeniu polskiej armii.
rozwiń zwiń