Czy social lending zmieni rynek pożyczek?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 13:10
Co zrobić jeśli nagle potrzebna jest nam gotówka, a nie możemy lub nie chcemy skorzystać z pomocy rodziny czy instytucji finansowych?
Audio
  • Czy social lending zmieni rynek pożyczek? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Goście Trójki tłumaczą, Jak działa system pożyczek społecznościowych (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Goście Trójki tłumaczą, Jak działa system pożyczek społecznościowych (Zapraszamy do Trójki - ranek)Foto: Glow Images / East News

Możemy pieniądze pożyczyć od obcej osoby - to tzw. social lending, czyli pożyczki społecznościowe. Pieniądze pożyczamy przez internet, proponując kwotę, czas spłaty oraz ewentualne oprocentowanie. I czekamy na odzew ze strony potencjalnego pożyczkodawcy.

- Pożyczki społecznościowe pozwalają wyeliminować pośredników takich jak banki czy firmy pożyczkowe, przenosząc korzyści na obie strony transakcji - mówi Piotr Strzelecki z portalu Finansowo.pl. - Social lending może zmienić rynek w sposób dalece głębszy niż zrobiły to firmy pożyczkowe - dodaje Sławomir Grzelczak z Biura Informacji Kredytowej.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne? W jaki sposób można ograniczyć ryzyko? Co zrobić, żeby transakcja była legalna? Jaką maksymalną kwotę można pożyczyć? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku, w którym wypowiadają się również Michał Kisiel z portalu Bankier.pl i Monika Derejko-Kotowska z Ministerstwa Finansów.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Mariusz Krzemiński
Data emisji: 18.08.2015
Godzina emisji:
7.40

mk/ei

Czytaj także

Lepsza ochrona dla klientów firm pożyczkowych. Kontrowersje wokół ustawy

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 08:34
W tym tygodniu Senat zapewne zajmie się ustawą "antylichwiarską", która ma chronić klientów firm pożyczkowych przed ogromnymi, "lichwiarskimi" kosztami pożyczek. Od dawna jednak żadna ustawa nie wzbudziła takich kontrowersji, jeśli chodzi o wpływ lobbystów na jej kształt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz kredyt? Dbaj o historię

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 09:09
Warto zawczasu pomyśleć o budowaniu swojej pozytywnej historii kredytowej. Ta może nam pomóc w otrzymaniu np. pożyczki, mówi w radiowej Jedynce Jarosław Sadowski, ekspert Expandera.
rozwiń zwiń