X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Internetowe konta pocztowe - łatwe cele dla cyberprzestępców

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:01
Szybko, łatwo i za darmo - tak zdaniem wielu osób powinno się zakładać i obsługiwać internetowe konto pocztowe. Niestety, takie konta tylko pozornie chronią prywatność użytkowników.
Audio
  • Jak zabezpieczyć swoje internetowe konto pocztowe przed cyberprzestępcami? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
W pierwszej połowie lutego w krajach UE obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, by mówić o zagrożeniach czyhających na użytkowników sieci
W pierwszej połowie lutego w krajach UE obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, by mówić o zagrożeniach czyhających na użytkowników sieciFoto: StartupStockPhotos/Pixabay

- Konta pocztowe są słabo zabezpieczane. W sieci rządzi zasada prymatu dostępności do danych nad ich bezpieczeństwem - mówi Maciej Moskowicz z firmy Point.

Z materiału przygotowanego przez reportera Trójki Kubę Witkowskiego dowiadujemy się, co powinniśmy robić, by chronić dane przechowywane w internecie. Eksperci, z którymi rozmawia nasz dziennikarz, mówią, z jakich zagrożeń zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, i przedstawiają zaawansowane narzędzia ochrony kont pocztowych przed internetowymi przestępcami.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski  
Autor: Kuba Witkowski
Data emisji: 9.02.2016
Godzina emisji:
7:43

iwo/fbi

Czytaj także

Oglądasz filmy w sieci? Uważaj!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 15:07
Eksperci przyznają, że coraz trudniej jest odróżnić kanały, które dystrybuują treści zgodnie z prawem od tych, które to robią nielegalnie.
rozwiń zwiń