Internetowe konta pocztowe - łatwe cele dla cyberprzestępców

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:01
Szybko, łatwo i za darmo - tak zdaniem wielu osób powinno się zakładać i obsługiwać internetowe konto pocztowe. Niestety, takie konta tylko pozornie chronią prywatność użytkowników.
Audio
  • Jak zabezpieczyć swoje internetowe konto pocztowe przed cyberprzestępcami? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
W pierwszej połowie lutego w krajach UE obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, by mówić o zagrożeniach czyhających na użytkowników sieci
W pierwszej połowie lutego w krajach UE obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To doskonała okazja, by mówić o zagrożeniach czyhających na użytkowników sieciFoto: StartupStockPhotos/Pixabay

- Konta pocztowe są słabo zabezpieczane. W sieci rządzi zasada prymatu dostępności do danych nad ich bezpieczeństwem - mówi Maciej Moskowicz z firmy Point.

Z materiału przygotowanego przez reportera Trójki Kubę Witkowskiego dowiadujemy się, co powinniśmy robić, by chronić dane przechowywane w internecie. Eksperci, z którymi rozmawia nasz dziennikarz, mówią, z jakich zagrożeń zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, i przedstawiają zaawansowane narzędzia ochrony kont pocztowych przed internetowymi przestępcami.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski  
Autor: Kuba Witkowski
Data emisji: 9.02.2016
Godzina emisji:
7:43

iwo/fbi

Czytaj także

Oglądasz filmy w sieci? Uważaj!

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 15:07
Eksperci przyznają, że coraz trudniej jest odróżnić kanały, które dystrybuują treści zgodnie z prawem od tych, które to robią nielegalnie.
rozwiń zwiń