Słuchanie pierwszym krokiem do czytania?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 11:18
Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z czytelnictwem jest w Polsce źle. W ubiegłym roku 66 proc. Polaków nie przeczytało tekstu dłuższego niż 3 strony - wynika z raportu Biblioteki Narodowej.
Audio
  • Magdalena Karczewska o Światowym Dniu Książki (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/PourquoiPas

Z roku na rok po książki sięgamy coraz rzadziej. Nie interesuje nas nie tylko literatura, nie czytamy nawet książek kucharskich, o czasopismach nie wspominając.

A gdyby tak spopularyzować audiobooki? Czy książka w wersji do słuchania niesie takie same wartości, jak ta do czytania? Na początek zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autor: Magdalena Karczewska
Data emisji: 23.04.2016
Godziny emisji: 7.19

mp/ei

Czytaj także

O zarazie we Wrocławiu i... malowaniu biustów

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 15:45
To wydanie "Z najwyższej półki" zaskoczyło słuchaczy bogactwem wątków. Było i o talencie wokalnym Wojciecha Manna, jego wadze (lekkiej), malowaniu piersi i epidemii ospy, która przed laty dotknęła Wrocław...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wirus" Dariusza Bugalskiego. Poetycka przypowieść o miłości

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 14:30
- To jest coś między baśnią a mitem. Zastanawiałem się, co by było, gdyby wylągł się wirus miłości i gdyby rozniosła się taka epidemia. Jak by wtedy było na świecie? Szedłem tym tropem... - mówi o pisaniu swojej debiutanckiej powieści Dariusz Bugalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekt: Prawda". Mariusz Szczygieł o prawdzie i intymności

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 14:00
- Odsłaniam tu swoją intymność, ale tylko trochę. Źle bym się czuł, mijając na ulicy ludzi, którzy mogliby wiedzieć o mnie wszystko - mówi Mariusz Szczygieł, który wydaje właśnie książkę "Projekt: Prawda".
rozwiń zwiń