Niesamowite gadżety prezydenta Obamy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2016 09:48
Barack Obama przyleciał do Warszawy na szczyt NATO. A wraz z nim przyleciały prezydenckie gadżety…
Audio
  • Ciekawostki techniczne otaczające amerykańskiego prezydenta (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Tak prezentowała się kolumna pojazdów z limuzyną prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, podczas przejazdu przez centrum Warszawy, na Stadion PGE Narodowy
Tak prezentowała się kolumna pojazdów z limuzyną prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, podczas przejazdu przez centrum Warszawy, na Stadion PGE NarodowyFoto: PAP/Marcin Obara

Jednym z nich jest pojazd, którym porusza się amerykański przywódca. Samochód nazywany "Bestią" znany jest m.in. z produkcji Hollywood.

- To podobno bardzo groźny i potężny pojazd. Z zewnątrz jest jak Cadillac, ale zbudowany na bazie ciężarówki i opancerzony, bo musi wytrzymać ostrzał z broni - tłumaczy Roman Dębecki z magazynu "Auto Świat".

<<<nato.polskieradio.pl - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Do tego jest jeszcze pewien dron, a na terenie stadionu narodowego powstała dla Obamy wierna kopia jego gabinetu owalnego, o czym także usłyszeć można w dźwięku.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Materiał przygotowała: Paulina Kozion
Data emisji: 9.07.2016
Godzina emisji:
7.50

ei/pj

Czytaj także

Szef BBN: stosunki z USA oceniam jako bardzo dobre

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 09:28
- Nie sądzę, że Trybunał Konstytucyjny to temat, który spędza prezydentowi Obamie sen z powiek w stopniu większym niż kwestia bezpieczeństwa, relacje z Rosją, zagrożenie z południa - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NATO. Co jest głównym celem sojuszu?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 19:22
W jakim stopniu deklaracje zawarte w traktacie założycielskim przekładają się na rzeczywiste funkcjonowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego?
rozwiń zwiń