Co zapamiętamy z otwarcia igrzysk w Rio?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 14:44
- Udało się stworzyć widowisko, które zostanie zapamiętane jako ceremonia radosna, związana z tańcem, śpiewem i tym, czego można się było po Brazylijczykach spodziewać - relacjonuje z Rio de Janeiro Michał Gąsiorowski.
Audio
  • Co zapamiętamy z otwarcia igrzysk w Rio? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Były brazylijski lekkoatleta Vanderlei Cordeiro de Lima zapalił znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia igrzysk olipijskich na stadionie Maracana w Rio de Janeiro
Były brazylijski lekkoatleta Vanderlei Cordeiro de Lima zapalił znicz olimpijski podczas ceremonii otwarcia igrzysk olipijskich na stadionie Maracana w Rio de JaneiroFoto: PAP/EPA/LUKAS SCHULZE

Tomasz Gorazdowski dodaje, że podczas otwarcia igrzysk w Rio nie uciekano także od poważnych tematów. - W swoim przemówieniu prezydent MKOl Thomas Bach zwrócił uwagę na kwestię pokoju na świecie, uchodźców oraz tego, że w tych trudnych czasach, w których żyjemy, musimy się zjednoczyć, by dać odpór tym wszystkim, którzy chcą nas poróżnić - mówi dziennikarz. 

Igrzyska w Rio na antenie Trójki >>>

Indianie, koła olimpijskie stworzone z drzew, nietypowy znicz olimpijski, stroje polskiej reprezentacji... Oto co zwróciło jeszcze uwagę naszych wysłanników podczas ceremonii otwarcia igrzysk. Zachęcamy do wysłuchania całej relacji.

Relacje z igrzysk w Rio będziemy Państwu zdawać od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 16.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Autor: Adam Malecki, Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski

Data emisji: 6.08.2016
Godzina emisji: 08.16

fbi/kd

Czytaj także

Dlaczego Robert Korzeniowski zamiast wioski olimpijskiej wolał garaż?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 15:58
- Wioska olimpijska to miejsce, gdzie krzyżują się wszystkie możliwe emocje - powiedział w studio olimpijskim Trójki czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, Robert Korzeniowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rio 2016: igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro oficjalnie otwarte! Znicz olimpijski płonie [RELACJA]

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 09:50
Koniec oczekiwania - ruszyły Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro! Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji z ceremonii otwarcia.
rozwiń zwiń