Rio 2016: wykluczenie Zielińskiego i szanse Myszki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 11:42
Sztangista Tomasz Zieliński został przyłapany na stosowaniu dopingu, a żeglarz Piotr Myszka dobrze prezentuje się w wyścigach w klasie RS:X. Te dwa doniesienia zdominowały wtorkowe Studio Olimpijskie w Trójce.
Audio
  • Komentarze na temat wykluczenia Zielińskiego i startów Myszki (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Tomasz Zieliński
Tomasz ZielińskiFoto: Wikimedia Commons/Jay the Expat/CC-BY-2.0

W regatach windsurfingowych Myszka, tegoroczny mistrz świata, jest po trzech wyścigach piąty. Innym żeglarzom pierwszy start na zatoce Guanabara nie udał się. Małgorzata Białecka, mistrzyni globu w tej samej konkurencji wśród kobiet, plasuje się na 15. miejscu, zaś Kacper Ziemiński w Laserze jest dopiero 34. O przygotowaniu Polaków, ich predyspozycjach i związanych z nimi szansach mówił gość Trójki Paweł Tarnowski.

W audycji można usłyszeć też relację Michała Gąsiorowskiego na temat wykluczenia z polskiej kadry olimpijskiej Tomasza Zielińskiego. Sztangistę przyłapano na dopingu, jednak on nie zgadza się z decyzją i twierdzi, że to dramatyczna pomyłka. - Wszyscy jesteśmy rozbici i próbujemy to wyjaśnić - przyznał sportowiec.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Autor materiału: Michał Gąsiorowski
Gość: Paweł Tarnowski (żeglarz, windsurfer, także w klasie RS:X)
Data emisji: 9.08.2016
Godzina emisji: 8.14

PAP/ei/fbi

Czytaj także

Porażki szablistek i siatkarzy plażowych w Rio

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 18:10
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Rosjanami Nikitą Ljaminem i Dmitrijem Barsukiem 0:2 (14:21, 17:21) w swoim drugim występie w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowych w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń