"Na sukces w wioślarstwie trzeba ciężko pracować"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 14:50
- Jestem pełen podziwu dla zawodniczek, które stawiają wszystko na jedną kartę i nie patrząc na to, co się stanie na mecie, płyną tak, jakby miały zdobyć złoty medal - mówi Kajetan Broniewski, brązowy medalista z igrzysk w Barcelonie w wioślarskiej jedynce.
Audio
  • "Na sukces w wioślarstwie trzeba ciężko pracować" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj cieszą się po zdobyciu złotego medalu w wyścigu dwójek podwójnych kobiet
Polskie wioślarki Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj cieszą się po zdobyciu złotego medalu w wyścigu dwójek podwójnych kobietFoto: PAP/Adam Warżawa

Przypomnijmy: dwa medale - złoty i brązowy - wywalczyły w czwartek polskie wioślarki podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Mistrzyniami olimpijskimi w dwójce podwójnej zostały Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, a brąz w czwórce podwójnej zdobyły Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch.

Gość Krzysztofa Łoniewskiego tłumaczy w Trójce, jak obecnie polscy wioślarze przygotowują się do ważnych zawodów i jak to wyglądało dawniej. Przekonuje, że mimo sukcesów Polaków o wioślarstwie mówi się tylko przy okazji wielkich imprez sportowych, a przecież najstarszym polskim klubem sportowym jest właśnie klub wioślarski, do którego należeli m.in. Henryk Sienkiewicz, Józef Piłsudski i Stefan Żeromski. Odpowiada także na pytanie słuchacza, czym różni się dwójka/czwórka podwójna od dwójki/czwórki bez sternika.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której nie zabrakło relacji Tomasza Gorazdowskiego podsumowującego czwartkowe występy Polaków na olimpiadzie w Brazylii.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Gość: Kajetan Broniewski (były wioślarz)
Data emisji: 12.08.2016
Godzina emisji: 8.15

mk/mp

Czytaj także

Polski medalowy czwartek w Rio?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 11:50
- Dziś zdobędziemy dwa medale: dziewczyny zdobędą złoto, a podwójna czwórka brąz - prognozuje Andrzej Person.
rozwiń zwiń