Robert Korzeniowski: nie myślmy o medalowych statystykach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 13:27
- Nie trzymajmy się za bardzo cyfr, bo mam wrażenie, że to wszystkim szkodzi. Nasza reprezentacja zachowuje się godnie - mówi o medalach i postawie reprezentacji olimpijskiej Robert Korzeniowski.
Audio
  • Robert Korzeniowski: nie myślmy o medalowych statystykach (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Co Marta Walczykiewicz zrobi ze swoim medalem? - Może się z nim prześpię - śmieje się zdobywczyni olimpijskiego srebra w kajakarstwie w kategorii K1 200 m
Co Marta Walczykiewicz zrobi ze swoim medalem? - Może się z nim prześpię - śmieje się zdobywczyni olimpijskiego srebra w kajakarstwie w kategorii K1 200 mFoto: PAP/Adam Warżawa

- Siedem medali to wynik, który trzeba uszanować, choć pewnie jest poczucie rozczarowania, rozminięcia się z medalami, szczególnie na pływalni - mówi chodziarz. - Podobają mi się walczący siatkarze, trzeba wykorzystać "dar od Niemców", czyli kwalifikację piłkarzy ręcznych - dodaje od razu.

Wybitny sportowiec - czterokrotny złoty medalista olimpijski - pokłada też nadzieję w kajakarkach (zarówno w czwórce, jak i jedynce) oraz przypomina, że przed nami jeszcze starty Pawła Fajdka, Mai Włoszczowskiej, Kamili Lićwinko.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której zarówno gość Trójki, jak i nasi medaliści z Rio opowiedzieli o tym, co robią ze swoimi krążkami. W Brazylii rozmawialiśmy również z naszymi siatkarzami, którzy w ćwierćfinale zmierzą się z drużyną USA, oraz szczypiornistami, którzy - również w ćwierćfinale - walczyć będą z Chorwacją.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Adam Malecki
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Data emisji: 17.08.2016
Godzina emisji: 8.15

mk/ei

Czytaj także

Udany dzień Polaków w Rio de Janeiro

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 18:03
Kajakarka Marta Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w konkurencji K1 200 m igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. To drugi medal kajakarek wywalczony dziś na torze regatowym Lagoa Rodrigo de Freitas. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęły Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w konkurencji K2 na 500 m.
rozwiń zwiń