Kiedy psychika sportowca nie wytrzymuje próby

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 13:35
- Zawodnicy są sami dla siebie największymi przeciwnikami. Bo mięśnie się da wytrenować, ale psychika ludzka jest nieodgadniona - mówił w Trójce lekkoatleta Paweł Januszewski.
Audio
  • Paweł Januszewski mówi o psychice sportowców (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kandydat do złotego medalu olimpijskiego w rzucie młotem, dwukrotny mistrz świata Paweł Fajdek odpadł już w eliminacjach. Uzyskał 72,00 m, co było dopiero 17. wynikiem
Kandydat do złotego medalu olimpijskiego w rzucie młotem, dwukrotny mistrz świata Paweł Fajdek odpadł już w eliminacjach. Uzyskał 72,00 m, co było dopiero 17. wynikiemFoto: PAP/Adam Warżawa

Ostatnie dni olimpijskich rozgrywek w Rio de Janeiro przyniosły Polakom kilka medalowych rozczarowań. Jednym z wielkich przegranych jest Paweł Fajdek, który - jak sam przyznał - nie wie, co się wydarzyło podczas konkursu rzutu młotem.

Paweł Januszewski opowiadał w Trójce o tym, jak wygląda psychiczna walka sportowca z presją i dlaczego jedni świetnie czują się na igrzyskach, a inni wręcz przeciwnie. W nagraniu audycji można usłyszeć też materiał Michała Gąsiorowskiego o Monice Michalik i jej brązowym medalu oraz Tomasza Gorazdowskiego na temat występów olimpijskich Marii Andrejczyk.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Michał Olszański 
Gość: Paweł Januszewski (lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki, mistrz Europy z 1998 roku, ambasador akcji Biegam, bo lubię)
Autorzy materiałów reporterskich: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Data emisji: 19.08.2016
Godzina emisji: 8.15

ei/mk

Czytaj także

Rzut młotem: Nowicki w finale, Fajdek odpadł

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 18:19
Wojciech Nowicki wynikiem 77,64 uzyskał minimum wymagane do awansu do finału olimpijskiej rywalizacji w rzucie młotem w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fizyczna siatkówka Amerykanów nie pasuje Polakom"

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 14:15
- Choć serce mówiło mi, że wygramy, rozum podpowiadał, że nie mamy jednak argumentów - mówi Jakub Bednaruk, trener siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej, o porażce naszych siatkarzy z reprezentacją USA.
rozwiń zwiń