Mocny finisz prezydentury Baracka Obamy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 12:15
Choć o prezydenturze Baracka Obamy niektórzy mówią, że była nieudana, to w ostatnich tygodniach amerykański prezydent cieszy się wyjątkowo dużym zaufaniem. A zaufanie to przekuwa się na wsparcie dla Hillary Clinton.
Audio
  • Mocny finisz prezydentury Baracka Obamy (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Jak bardzo obecni kandydaci na nowego prezydent USA mogli zmienić postrzeganie Baracka Obamy?
Jak bardzo obecni kandydaci na nowego prezydent USA mogli zmienić postrzeganie Baracka Obamy?Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Zarówno Barack Obama, jak i jego żona Michelle, aktywnie wspierają kampanię kandydatki Demokratów. - Emocjonalne przemówienie Michelle Obamy po ujawnieniu taśm Donalda Trumpa, tych, w których mówił o kobietach i seksie, wszyscy pamiętają do dziś - mówi specjalny wysłannik Polskiego Radia do USA Wojciech Cegielski, i przedstawia fragment wypowiedzi pierwszej damy.

Czym prezydent Obama zyskał poparcie w ostatnim czasie? Polityk dobrze wypada po prostu na tle obojga obecnych kandydatów. - Dużo słyszy się, że wybór w tym roku jest między złym a gorszym - uważa Magdalena Pantelis, dyrektor generalna Dziennika Związkowego w Chicago - najstarszej gazety polonijnej w USA.

Zachęcamy do wysłuchania całej relacji Wojciecha Cegielskiego.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawiają się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można słuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autor relacji:
Wojciech Cegielski
Data emisji: 2.11.2016
Godzina emisji:
7.40

fbi/ei

Czytaj także

Trump-Clinton: ostatnie telewizyjne starcie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 17:11
Kandydaci w amerykańskich wyborach prezydenckich zmierzą się w nocy w trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ani Clinton, ani Trump? Czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 08:51
Wiele osób zniesmaczonych polityka amerykańską nie pójdzie do wyborów, a część może zagłosować na nieliczących się kandydatów. Czy obecny system polityczny obowiązujący w USA przechodzi właśnie do historii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA: dlaczego muzułmanie popierają Hillary Clinton?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 12:53
Mieszkający w Stanach Zjednoczonych wyznawcy islamu od wielu lat popierają głównie demokratów, ale w tym roku chcą masowo pójść do urn. Boją się, że jeśli wybory wygra Donald Trump, to wyrzuci ich z Ameryki – relacjonuje z Detroit w stanie Michigan specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Media kontra Donald Trump

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 11:03
Nieco ponad tydzień został do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W kampanii wyborczej niemałą rolę odgrywają dziennikarze. Republikański kandydat Donald Trump zarzuca amerykańskim mediom, że stworzyły przeciwko niemu wspólny front.
rozwiń zwiń