X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzy sztuki w Antarktyce". Start z Warszawy już w niedzielę!

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 15:17
- Ludzie mediów mają często skłonność do przesady w używaniu "dużych" słów. Ale w wypadku tej wyprawy trzeba ich użyć. Bo jest ona wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, bezprecedensowa - mówi Paweł Drozd o wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce".
Audio
  • "Trzy sztuki w Antarktyce". Start już w niedzielę! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Antarktyka
AntarktykaFoto: Steve Estvanik/Shutterstock.com

Trzy sztuki w Antarktyce - wszystko o wyprawie >>>

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. - 12 lutego wsiadamy w samolot do Buenos Aires, a stamtąd lecimy do miasteczka Ushuaia na Ziemi Ognistej. 15 lutego okrętujemy się na jachcie i płyniemy w stronę Antarktydy, by spełnić nasze marzenia - opowiada Paweł Drozd, którego relacje z wyprawy będzie można usłyszeć w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. - Oczywiście, o ile nie przeszkodzą w tym ekstremalne warunki panujące na morzu, a potem na najzimniejszym kontynencie świata - dodaje dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

Oprócz niego na jacht wsiądą: Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy; Bartosz Stróżyński (płetwonurek, fotograf, szef i pomysłodawca wyprawy); dwóch operatorów kamery; szef techniczny wyprawy; reżyser oraz dwie osoby załogi stałej jachtu. Razem 9 osób. - Cel wyprawy jest jeden choć podzielony na trzy części: opowiedzieć o Antarktyce oraz o tym, jak uczestnicy wyprawy ją odbierają poprzez trzy sztuki: film, muzykę i fotografię - mówi Bartosz Stróżyński, który dodaje: - Jeśli chodzi o film dokumentalny, to przewidziane są zdjęcia filmowe pod wodą oraz z drona.

Film powstanie do końca tego roku pod okiem Olafa Lubaszenki (który ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z podróży, ale nadal jest w zespole). Z kolei Adam Nowak podczas rejsu napisze nową piosenkę i premierowo wykona ją z Antarktyki na żywo w Trójce - w ramach mini-koncertu, który wyemitowany zostanie w sobotę 11 marca w audycji "Lista osobista" (godz. 19.00-22.00). Będzie to pierwszy na świecie koncert z Antarktyki. Odpowiedni sprzęt do realizacji zarówno transmisji, jak i nagrania tego występu przygotował Romuald Wrzodak z Polskiego Radia.

Sam Bartosz Stróżyński, szef wyprawy, odpowiedzialny jest za fotografię i oprócz standardowych zdjęć wykona cykl fotografii techniką kolodionową, tzn. na szkle - tak jak robiło się zdjęcia 150 lat temu.

Zakończenie wyprawy zaplanowano na 18-21 marca.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której Paweł Drozd opowiada o ostatnich przygotowaniach do wyprawy i o tym, jak ma ona przebiegać. Zdradza też, co go najbardziej niepokoi w związku z wyprawą i ile par skarpet zamierza spakować do plecaka.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Paweł Drozd (dziennikarz PR3)
Data emisji:
11.02.2017
Godzina emisji: 7.15

mk/ei

Czytaj także

Trzy sztuki w Antarktyce. Zbliża się niezwykła wyprawa

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 13:45
Będzie to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym. Polscy twórcy wybiorą się do Antarktyki, a tam będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenia transmitowane na antenie Trójki.
rozwiń zwiń