Pożegnanie z Indonezją

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 14:15
- Czas pożegnać się z Indonezją. Trochę szkoda. To było miejsce, w którym podczas tej podróży przebywałem najdłużej - mówi Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Pożegnanie z Indonezją (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pole ryżowe w Indonezji
Pole ryżowe w IndonezjiFoto: Tomasz Gorazdowski

Co, zdaniem dziennikarza Trójki, spodoba się osobom, które zechcą odwiedzić ten kraj? - Na pewno niesłychanie przyjaźni, pomocni i niezwykle mili ludzie. Wspaniała przyroda, dżungla, wulkany, nurkowanie i pola ryżowe, w których się zakochałem - opowiada Tomasz Gorazdowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której słyszymy jednego z mieszkańców Bali opowiadającego o ryżu i jego znaczeniu dla Indonezyjczyków, a także o tamtejszej wyjątkowej kawie Kopi Luwak, o której opowiadała zajmująca się jej dystrybucją Emilia Smolka. Można się również dowiedzieć, czy warto zatrzymać się w Dżakarcie, czy lepiej od razu ruszyć w dalszą podróż.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Singapur, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Krystian Hanke
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 16.02.2017
Godzina emisji: 8.41

mk

Czytaj także

Yogyakarta - wyjątkowe miasto na Jawie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 12:40
 - To miasto studenckie, które tętni życiem. Przyciąga turystów głównie znanymi na całym świecie świątyniami, ale oferuje znacznie więcej - przekonuje Emilia Smolka, Polka mieszkająca w Indonezji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romantyczna kolacja walentynkowa, a potem... kara

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 16:00
- Walentynki wyzwalają w Indonezji ogromne emocje. Rok temu na ulice wyszły dziesiątki tysięcy protestujących przeciwko nowej, niemuzułmańskiej tradycji - relacjonuje z Indonezji Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynie Prambanan i Borobudur - największe skarby Jawy

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 10:53
- Aż robi się słabo, gdy popatrzy się na tę wielką świątynię i pomyśli, że została zbudowana ponad tysiąc lat temu, a potem przez prawie tysiąc lat była zapomniana - powiedział Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń