Malakka w Malezji - miasto wpisane na listę UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 11:25
- W 2008 roku miasto Malakka zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To ze względu na dziedzictwo, różnorodną kulturę, zwyczaje, kuchnię oraz piękne poholenderskie i poportugalskie budowle - mówi malezyjski przewodnik.
Audio
  • Malakka w Malezji - miasto wpisane na listę UNESCO (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kościół w mieście Malakka (ang. Malacca, malez. Melaka)
Kościół w mieście Malakka (ang. Malacca, malez. Melaka)Foto: Jiw Ingka/Shutterstock.com

Tomasz Gorazdowski dowiedział się, że mieszkańcy Malezji są zazwyczaj bardzo przyjaźni, choć gdy rozmawiają, to cała scena wygląda tak, jakby zaraz miało dojść do rękoczynów.

Nasz dziennikarz zwraca też uwagę na wszechobecne w mieście Malakka riksze. Dlaczego tak bardzo przyciągają wzrok? Tego można się dowiedzieć z relacji.

***

Tomasz Gorazdowski rozpoczął 3-miesięczną podróż po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego planuje różnymi środkami transportu przemieszczać się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 8.40. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 22.02.2017 
Godzina emisji: 8.42

fbi/ei

Czytaj także

Singapur. Azjatycka Szwajcaria z orientalnym klimatem

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:49
Jak to możliwe, że w ciągu zaledwie 50 lat ten kraj, bez bogactw naturalnych, na niewielkiej przestrzeni, z niedużą liczbą ludności, stał się najbardziej rozwiniętym państwem świata - zastanawia się Tomasz Gorazdowski, który podczas swój azjatyckiej podróży dotarł właśnie do Singapuru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singapur. Jedzenie, które olśni każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:01
Singapur to miejsce, w którym miłośnicy jedzenia mogą poczuć się jak w niebie za życia. Tysiące stoisk, restauracji. Jedzenie każdego typu i o każdej porze.
rozwiń zwiń