Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocykli

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 18:00
W 2016 roku liczba wypadków z udziałem motocyklistów wzrosła o 20 proc. Czy ten fakt ma związek z tym, że od 2015 roku motocyklem o pojemności do 125 cm3 może jeżdzić każdy kierowca posiadający prawo jazdy kat. B?
Audio
  • Wzrosła liczba wypadków z udziałem motocykli (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Co jest przyczyną większej liczby wypadków z udziałem motocyklistów? (zdj. ilustracyjne)
Co jest przyczyną większej liczby wypadków z udziałem motocyklistów? (zdj. ilustracyjne)Foto: Zoran Ras/Shutterstock.com

Policjanci zauważają, że wielu kierowców motocykli nie stosuje się do ograniczeń, jeździ między innymi pojazdami i stanowi tym samym zagrożenie dla pozostałych kierowców.

Jak twierdzi Łukasz Zboralski z redakcji portalu BRD24.pl, możliwe, że właśnie nowe prawo z 2015 roku sprawiło, iż wypadków z udziałem motocyklistów jest więcej. Nie zgadza się z tym instruktor motocyklowy Tomasz Kulik. - To absolutnie nie ma wpływu na liczbę wypadków. Ci użytkownicy motocykli, [którzy skorzystali na wprowadzeniu nowych przepisów - przyp. red.] to zazwyczaj ludzie rozważni, którzy potrzebują narzędzia do przemieszczania się - przekonuje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, które przygotował Kuba Witkowski i w którym mówimy więcej na temat motocyklistów.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Kuba Witkowski
Data emisji: 30.05.2017
Godziny emisji: 7.43

fbi/gs

Czytaj także

Czy jesteśmy beznadziejnymi kierowcami?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:50
W ubiegłym roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w państwach Unii zmalała o 2 procent. Tymczasem w Polsce liczba ofiar wzrosła o 2 procent!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prędkość zabija. "W ułamku sekundy tracisz wszystko"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 19:02
"#Ocal życie #Zwolnij" - to hasło rozpoczynającego się właśnie Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
rozwiń zwiń