Czy pierścionek "po babci" może mieć sporą wartość finansową?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:33
– Biżuteria ma większą wartość niż kiedyś, jak ją kupowaliśmy. Jest to długofalowa lokata kapitału – mówi w Trójce Beata Paluch z galerii Desa.
Audio
  • Czy pierścionek „po babci” może mieć sporą wartość finansową? (Zapraszamy do Trójki - ranek/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: DenisProduction.com/Shutterstock

Biżuteria odziedziczona po przodkach ma z pewnością dużą wartość sentymentalną. Wraz z upływającym czasem domowe "skarby" zwiększają wartość finansową. – Stara biżuteria jest wyceniana na podstawie tego, z czego i w jaki sposób jest wykonana – podkreśla Renata Olszewska z antykwariatu biżuterii Antique&Art.

Jakie tajemnice mogą skrywać kilkudziesięcioletnie pierścionki? Czym różni się dzisiejsza biżuteria od tej wykonywanej w przeszłości? Czy łatwo rozstać się z przedmiotem, do którego przywiązaliśmy się przez lata?

Na te i inne pytania odpowiedzi szukała Paulina Kozion. Wśród jej rozmówców znaleźli się eksperci w tej dziedzinie, jak również osoby, które odziedziczyły wiekową biżuterię.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autor: Paulina Kozion
Data emisji: 5.12.2017
Godziny emisji: 6.23

kw/gs

Czytaj także

Wypłata bez pracy. Wsparcie czy demotywacja?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 10:00
Organizacja GiveDirectly stworzona przez firmy z Doliny Krzemowej postanowiła wypłacać pieniądze wszystkim Kenijczykom. To tzw. bezwarunkowy dochód podstawowy. Celem projektu jest podniesienie poziomu życia najuboższych. Nie wszyscy jednak są zachwyceni taką inicjatywą.
rozwiń zwiń