X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nowe technologie całkowicie wypierają nasze stare nawyki?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 15:55
Telefony komórkowe zastępują nam tradycyjne przedmioty czy przyzwyczajenia, które jeszcze kilka lat temu były na porządku dziennym. Czy to oznacza, że papierowe mapy lub klasyczne budziki możemy wyrzucić do kosza? 
Audio
  • Czy nowe technologie całkowicie wypierają nasze stare nawyki? (Zapraszamy do trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/gaudilab

Urządzenie GPS z pewnością ułatwia nam przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niektórzy nie wyobrażają sobie wsiąść do samochodu na dłuższą trasę bez tego gadżetu. Czy to oznacza, że wydawnictwa kartograficzne upadną? – Ten sprzęt jest bardzo pomocny, jeżeli mamy zamiar przemieścić się z punktu "A" do punktu "B". Natomiast jeśli chcemy zwiedzić teren musimy mieć mapę – twierdzi Tadeusz Prześlakiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich.

Nasze smartfony posiadają coraz więcej możliwości. Większość z nich ułatwia nam codzienne czynności, jednak nadal są zwolennicy tradycyjnych technologii. Jakie są plusy i minusy korzystania z aplikacji i czy rzeczywiście telefony komórkowe całkowicie zastąpiły nam dawne przyzwyczajenia? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której znaleźć można odpowiedzi na te i inne pytania. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor materiału: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 3.01.2018
Godzina emisji: 6:22

kw