Czy nowe technologie całkowicie wypierają nasze stare nawyki?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 15:55
Telefony komórkowe zastępują nam tradycyjne przedmioty czy przyzwyczajenia, które jeszcze kilka lat temu były na porządku dziennym. Czy to oznacza, że papierowe mapy lub klasyczne budziki możemy wyrzucić do kosza? 
Audio
  • Czy nowe technologie całkowicie wypierają nasze stare nawyki? (Zapraszamy do trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/gaudilab

Urządzenie GPS z pewnością ułatwia nam przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niektórzy nie wyobrażają sobie wsiąść do samochodu na dłuższą trasę bez tego gadżetu. Czy to oznacza, że wydawnictwa kartograficzne upadną? – Ten sprzęt jest bardzo pomocny, jeżeli mamy zamiar przemieścić się z punktu "A" do punktu "B". Natomiast jeśli chcemy zwiedzić teren musimy mieć mapę – twierdzi Tadeusz Prześlakiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich.

Nasze smartfony posiadają coraz więcej możliwości. Większość z nich ułatwia nam codzienne czynności, jednak nadal są zwolennicy tradycyjnych technologii. Jakie są plusy i minusy korzystania z aplikacji i czy rzeczywiście telefony komórkowe całkowicie zastąpiły nam dawne przyzwyczajenia? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której znaleźć można odpowiedzi na te i inne pytania. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autor materiału: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 3.01.2018
Godzina emisji: 6:22

kw