X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowoczesny aparat USG. Mieści się w kieszeni fartucha lekarza

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 16:15
– To absolutna rewolucja w sposobie myślenia o diagnostyce – powiedział w radiowej Trójce Tomasz Batko z Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Audio
  • Nowoczesny sprzęt do USG mieści się w kieszeni lekarza (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Adamowicz/shutterstock.com

– Ten postęp dokonał się na naszych oczach – podkreślił prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej prof. Jarosław Drobnik. – Jeszcze niedawno mieliśmy kawał szafy, a obecnie mamy sprzęt wielkości mikrofonu, który współpracuje z telefonem, laptopem – wskazał.

– Takie urządzenia pozwalają postawić diagnozę w miejscu zdarzenia: w domu pacjenta, w przychodni, przy szpitalnym łóżku, na oddziale ratunkowym, w karetce – wyliczał z kolei Tomasz Batko z Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

Czy w przyszłości możliwe będzie samodzielne wykonywanie USG przez pacjenta w domu? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Autorka materiału: Anna Rokicińska

Goście: prof. Jarosław Drobnik (prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej), Tomasz Batko (Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne), Wojciech Kosiak (pediatra)
Data emisji: 4.01.2017
Godzina emisji: 7.42

kk/mk

Czytaj także

Czy warto przyjmować szczepionkę antygrypową?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 13:30
Do Polski dotrze niebawem z Australii zmutowany wirus grypy. Może wywołać groźne następstwa. W Australii zachorowało już ponad 140 tysięcy osób, a choroba zaczyna tam zbierać śmiertelne żniwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy badam się regularnie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 15:35
Na całym świecie rośnie zachorowalność na nowotwory, również u nas. W Polsce rak zabija 100 tysięcy osób rocznie, zdecydowana większość to ofiary nowotworów złośliwych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie trać głowy", czyli jak dbać o mózg

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:30
– Doktor Daniel G. Amen mówi: przez mózg do serca. Nasze wybory kulinarne i mentalne mogą mieć wpływ na całe nasze ciało i na nasze samopoczucie. Można zadbać o siebie i powstrzymać starzenie mózgu, czego przykładem jest właśnie autor książki "Mózg ma moc" – opowiada Grażyna Dobroń.
rozwiń zwiń