Co zabrać ze sobą, idąc na K2?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:00
– Cały czas myślę o rzeczach, które zapomniałem spakować. W 2014 roku nie wziąłem całego worka ze skarpetami – mówi Janusz Gołąb, kierownik sportowy ekspedycji na K2.
Audio
  • Co zabrać ze sobą, idąc na K2? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamila Koziol/Shutterstock.com

Przygotowania do ekspedycji, takiej jak tegoroczna polska wyprawa na K2, trwają miesiące, a czasem nawet lata. – Są dwie karawany. Jedna z nich została wysłana już we wrześniu. Druga pojawiła się w bazie wypadowej teraz z całą ekipą. Tak naprawdę, cała tajemnica tkwi w prawidłowym spakowaniu wszystkich rzeczy – tłumaczy Marek Wierzbowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Alpinizmu.

Jak prawidłowo spakować potrzebne sprzęty na wyprawę alpinistyczną? Czego trzeba mieć odpowiedni zapas? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autorka materiału: Paulina Kozion
Data emisji: 15.01.2018
Godzina emisji: 6.23

ml/kd

Czytaj także

Wyprawa na Everest. Najmłodsza Polka na dachu świata

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 12:53
- Faktycznie mam szansę zostać najmłodszą Polką na szczycie tej góry, jednak nie to jest dla mnie najważniejsze. Liczy się sama wyprawa - mówi 25-letnia Sylwia Bajek, która na Czomolungmę wybiera się razem ze swoim partnerem Szczepanem Brzeskim. Jak himalaiści przygotowują się do zdobycia ośmiotysięcznika? 
rozwiń zwiń