X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. "Zrobili to w niesamowitym stylu"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 13:18
Ściana, po której się wspinali, ma 1200 metrów. Zrobili to w niecałe osiem i pół godziny – mówił o akcji ratunkowej na Nanga Parbat (8126 m n.p.m.) Janusz Majer, szef programu Polski Himalaizm Zimowy. 
Audio
  • Akcja ratunkowa na Nanga Parbat. "Zrobili to w niesamowitym stylu" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Lian Deng

Na pomoc Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi ruszyła polska ekspedycja, która porzuciła swoje plany i opuściła górę K2 (8611 m n.p.m.) , aby pomóc rodakowi i francuskiej himalaistce. Polakom udało się uratować kobietę, która trafiła do szpitala z licznymi odmrożeniami. Niestety Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat.

– Oni na pewno spróbowali. Samym tym, że wylecieli z K2, że wyszli do góry i w ciągu ośmiu godzin przeszli drogę, która dla innych mogła być w zasadzie nie do pokonania. To wszystko świadczy o tym, że bardzo chcieli pomóc. W związku z tym tego się trzymajmy i nie próbujmy tego oceniać – zaznaczył himalaista Jarosław Gawrysiak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego materiału. 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Autor materiału: Paweł Pawlica
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 7.40

kw

Czytaj także

Co zabrać ze sobą, idąc na K2?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 10:00
– Cały czas myślę o rzeczach, które zapomniałem spakować. W 2014 roku nie wziąłem całego worka ze skarpetami – mówi Janusz Gołąb, kierownik sportowy ekspedycji na K2.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy każdy odblask zapewnia bezpieczeństwo?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 17:17
Okres jesienno-zimowy sprawia, że częściej zmuszeni jesteśmy przemieszczać się pieszo po zmroku. Należy wtedy pamiętać, że bez odblaskowych elementów możemy sprowadzić na siebie śmiertelne zagrożenie. 
rozwiń zwiń