Zapraszamy do Trójki - ranek

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2009 06:00
Poranna audycja "Zapraszamy do Trójki" codziennie od 6:00. Przedstawiamy informacje z kraju i zagranicy. Ciekawostki, praktyczne porady, interesujące komentarze...

                  Dziś w programie rozmowa z ks. Bartoszem Adamczewskim , biblistą , który w sposób niezwykle przystępny tłumaczy historię biblijną sprzed ponad 2000 lat. Historia Jezusa Chrystusa i jego uczniów ma niezwykle ważne odniesienia do współczesności, odzwierciedla relacje między ludźmi, uwypukla ich wady i zalety. 

              Kiedy Państwo zaczynają jeść pieczyste w Wielką Sobotę? Od rana? Czy czekają Państwo na chwilę kiedy wrócą z Kościoła ze święconką? W Porannym ZD3 o zawiłościach Wielkiego Postu.

               W Ranku ponadto o wyższości jaj od kury podwórkowej nad jajami od kur niosek z fermy!

               Będzie też świąteczna porcja rozrywki i przegląd prasy.

               Krystian Hanke i Roma Leszczyńska . Wesołych i Spokojnych Świąt. Świąt z Trójką oczywiście!

Czytaj także

30 osób przybitych do krzyża. Krwawy rytuał

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2010 14:18
Na Filipinach jest to już wielkopiątkową tradycją. W tym roku ponad 30 osób dało się przybić do krzyża, co - w ich przekonaniu - jest świadectwem wiary i aktem pokuty, bądź sposobem na wybłaganie łaski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staroobrzędowcy świętują Wielkanoc przez tydzień

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 21:03
Od trwających po kilka godzin mszy żałobnych rozpoczęli w czwartek wieczorem wyznawcy Wschodniego Kościoła Staroobrzędowego obchody Wielkanocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w święta udało się odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2007 12:00
Najpierw ogrom przygotowań. Potem uroczyste śniadanie. Rzecz jasna cała rodzina została na obiad. Tak im się spodobało, że wizyta przeciągnęła się...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teologiczna wymowa Wielkiej Soboty

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2007 07:15
Nam towarzyszy pewność wiary, niezachwianej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, której apostołowie nie mieli, którą zaledwie przeczuwali, która została wystawiona na bardzo ciężką próbę przez Jego mękę, przez skazanie Go na śmierć, przez egzekucję i przez śmierć krzyżową. Jesteśmy w dużo lepszej sytuacji, niż apostołowie.
rozwiń zwiń