Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
Audio
  • Rowerowy maj w polskich szkołach (Zapraszamy do Trójki - ranek)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Romrodphoto

Akcja "Rowerowy maj" nabiera tempa. Dołączają kolejne miasta i szkoły, angażują się rodzice i nauczyciele. Inicjatorem był Gdańsk – teraz dołączyły: Kraków, Wrocław, Tarnów, Koszalin, Olsztyn oraz Warszawa.

– Warszawa wprowadziła taką innowację i wykorzystuje "Rowerowy maj" do tego, by edukować. Młodsze dzieci mają w tym roku warsztaty dotyczące przepisów drogowych, a starszaki mają zajęcia praktyczne w ruchu ogólnym – mówi Małgorzata Cieślińska, warszawska koordynatorka akcji.  

Dla klas, które zbiorą najwięcej punktów, czyli rowerowo-rolkowych przejazdów, organizatorzy akcji przewidzieli nagrody. Najczęściej są to wycieczki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.   

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Ewa Dudzińska
Data emisji: 8.05.2019
Godzina emisji: 6.20

abi/mk

Czytaj także

Jak żyje pokolenie "Z"?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 08:00
Była generacja "X" czy Millenalsi, urodzeni w latach 80. i 90. Po piętach depcze im pokolenie "Z", czyli ci, którzy przyszli na świat w XXI wieku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak walczyć ze skoliozą idiopatyczną?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:00
Skolioza idiopatyczna, często mylona z postawą skoliotyczną, to ciężka choroba. Do dziś nie są znane jej przyczyny. Na ten typ skoliozy choruje 3 proc. światowej populacji, a w Polsce około 1 proc.
rozwiń zwiń