X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

35 lat rządów kobiet, czyli koralowy jubileusz "Seksmisji"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 08:00
Mija właśnie 35 lat od premiery jednego z najbardziej kultowych polskich filmów. "Seksmisja" miała ośmieszać totalitarny aparat władzy, ale uwagę zwracała ze zgoła innych powodów.
Audio
  • 35 lat "Seksmisji" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Kadr z filmu Seksmisja
Kadr z filmu "Seksmisja"Foto: mat. prasowe

Totalitarny, postapokaliptyczny świat opanowany przez kobiety, żyjące pod ziemią z obawy przed promieniowaniem, i dwóch samotnych mężczyzn walczących z nimi o przetrwanie – oto "Seksmisja" z 1984 roku. 

– To były czasy, gdy w telewizji mieliśmy dwa kanały, nie było za to zbyt wielu amerykańskich filmów. Wiele osób mówi mi, że to był pierwszy film, w którym zobaczyli nagą kobietę. A nie o to w nim chodziło. Wymowa była taka, żeby w końcu było normalnie, żeby skończył się komunizm – wspomina reżyser "Seksmisji" Juliusz Machulski.

– To był promyk słoneczka w szarzyźnie PRL. To, co kupowała nam władza do dystrybucji, było słabe. Produkcja rodzima – blada. I nagle taki wystrzał! – dodaje aktor Jan Warenycia.

Jak miał brzmieć pierwotny tytuł "Seksmisji"? Jakie trudności napotkała na swojej drodze ta produkcja? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 14.05.2019
Godzina emisji: 7.43

ml/mk

Czytaj także

Jak dać drugie życie zepsutym przedmiotom?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 08:00
W sobotę 30 marca, w Warszawie w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ulicy Grójeckiej, znów otwiera się Kawiarenka naprawcza, gdzie zreperujemy uszkodzone przedmioty i otrzymamy porady ekspertów jak o nie zadbać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dzieci wiedzą co to jest serce?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:00
– Kiedyś ludzie myśleli, że to serce odczuwa. Nie wiedzieli, że to mózg za wszystko odpowiada – odpowiada rezolutnie jedno z dzieci.
rozwiń zwiń