Rekrutacja do szkół. Kiedy skończy się niepewność?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 07:50
Uczniowie w Krakowie, Białymstoku i Lublinie już znają wynik zdawanych egzaminów, ci z Łodzi czy Warszawy nadal czekają. Absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów próbują wkroczyć w następny etap edukacji, jednak nie wszystkim uda sie to w pierwszej turze.
Audio
  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Rywalizacja i stres (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tero Vesalainen

By zwiększyć swoje szanse, uczniowie korzystali z możliwości wyboru wielu szkół. Rekordziści złożyli podania do 162 klas.

– Jesteśmy teraz w turze kwalifikowania do przyjęcia. Nie zakwalifikowaliśmy 2,5 tysiąca osób – mówi Ewa Całus z wydziału edukacji krakowskiego magistratu. – Natomiast nie ma strachu, dlatego że dla tych osób mamy przygotowane miejsca w rekrutacji uzupełniającej. Kandydaci będą mogli złożyć podania do takiej ilości szkół, do jakiej będą chcieli – dodaje.

Jak miasto stołeczne Warszawa pomoże uczniom, którzy nie dostali się do wybranej szkoły? Kiedy właściwie zakończy się cały proces rekrutacyjny? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 7.43

kr/gs

Czytaj także

"Gimbus to styl życia"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 14:55
Jest ich ponad milion i nie mają w Polsce dobrej opinii. Gimbaza to pejoratywne określenie oznaczające uczniów gimnazjów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczniowie w szkole jak dzieci z Bullerbyn

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 09:18
Klasy łączone, w których razem uczą się dzieci z różnych roczników, to pomysł, który ma zarówno zagorzałych fanów, jak i przeciwników. Dlaczego?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem do szkoły. Ruszyła akcja promująca aktywny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:30
Rowery, hulajnogi, deskorolki, czyli wszystkie pojazdy, które uruchamiają pracę mięśni, od poniedziałku zapełniają szkolne parkingi.
rozwiń zwiń