X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Została ci ostatnia tabletka? Infolinia o dostępności leków już działa

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 07:46
Ruszyła infolinia pomagająca pacjentom w wyszukiwaniu brakujących leków. Numer uruchomiony przez Ministerstwo Zdrowia obsługują pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. 
Audio
  • Ruszyła infolinia o dostępności leków (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Iakov Filimonov

Informacje są aktualizowane na bieżąco, ale przed wyjściem do apteki warto zadzwonić na infolinię i sprawdzić, czy poszukiwany lek na pewno będzie tam dostępny. Kontakt do apteki otrzymamy, dzwoniąc pod numer 800 190 590, który czynny jest w godzinach 8.00-18.00.

– Infolinia od samego rana cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Z trzydziestu pracujących, jeden konsultant odebrał już setki telefonów. Niemniej obserwuję malejące zainteresowanie, są już przerwy między jednym a drugim telefonem – mówi Andrzej Troszyński, rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia.

Czy w ostatnim czasie możemy liczyć na większy wybór dawek danego leku oraz większą liczbę jego zamienników? W jakich sytuacjach pracownicy infolinii są zmuszeni odesłać dzwoniącego bezpośrednio do lekarza? Tego dowiedzą się Państwo, słuchając dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzący: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Ewa Dudzińska
Data emisji: 16.07.2019
Godzina emisji: 7.43

kr/kw

Czytaj także

Piotr Müller: w najbliższych dniach brakujące leki trafią do aptek

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:17
- Zamieszanie z lekami wynika z tego, że producent przestał wytwarzać substancję czynną. To jest problem ogólnoeuropejski, nie tylko polski - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest recepta na niedobór leków w Polsce: będzie wsparcie producentów leków w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 09:45
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotowało projekt ustawy, która ma zapobiegać niedoborom leków w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstaje lek?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:08
Historia leku od momentu jego koncepcji jako cząsteczki chemicznej do produktu finalnego kupowanego na receptę w aptece, to dziś maksymalnie 5-7 lat. Kiedyś ten proces trwał około 20 lat. A co dzieje się w przypadku, gdy zarejestrowane leki okazują się bezskuteczne w walce z chorobą?
rozwiń zwiń