Drukarze 3D na pomoc polskim szpitalom. Drukowane gogle i przyłbice dla pracowników służby zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 09:21
– Chcemy pokazać, że druk 3D to bardzo elastyczna technologia, jeżeli chodzi o możliwości produkcyjne – mówił w Trójce Bartłomiej Jarkiewicz, wolontariusz akcji "Drukarze dla szpitali".
Audio
  • Wolontariusze drukują sprzęt ochronny dla polskiej służby zdrowia (Zapraszamy do Trójki – ranek)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock-Asso

Niedawno mówiliśmy o ogólnopolskiej akcji szycia przez wolontariuszy maseczek dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych – osób, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa. W ich ślady poszli pomysłodawcy akcji "Drukarze dla szpitali", w którą zaangażowało się już ponad 630 osób dysponujących drukarkami 3D.

– Działamy wspólnie, by dostarczać przyłbice i gogle lekarzom, służbom mundurowym i wszystkim innym, którzy ich potrzebują. Oprócz wolontariuszy, czyli osób fizycznych, dołączyły się firmy, a nawet producenci drukarek 3D. W ciągu dwóch lub trzech dni byliśmy w stanie produkować pierwsze sztuki. Przyśpieszamy i drukujemy coraz więcej. W każdej chwili możemy zmienić model i wydrukować np. złączki do respiratorów czy inne potrzebne rzeczy – tłumaczy Bartłomiej Jarkiewicz.

Jak dołączyć do akcji?

Posiadacze drukarek 3D, którzy chcą produkować sprzęt ochronny dla pracowników polskiej służby zdrowia, wszelkie informacje znajdą na Facebookowym profilu akcji "Drukarze dla szpitali". 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Bartłomiej Jarkiewicz (wolontariusz akcji "Drukarze dla szpitali")
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 9.14

kr

Czytaj także

Powstały już tysiące. Wolontariusze szyją maseczki ochronne

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 15:55
– Cała Polska działa. My też. Musimy, chcemy i mamy mnóstwo osób, które chcą pomagać, a jest taki bardzo trudny czas teraz, więc trzeba działać – mówi Aleksandra Krzos, która jest jedną z osób zaangażowanych w szycie maseczek w ramach inicjatywy "Widzialna ręka – Starachowice".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc Powstańcom Warszawskim w czasach epidemii? Wystarczy zadzwonić

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:45
76 lat temu stawali oko w oko z wrogiem i narażali swoje życie każdego dnia. Dziś, jako osoby starsze Powstańcy Warszawscy są szczególnie narażeni na śmiertelne działanie koronawirusa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półmaraton w czterech ścianach, czyli wirtualne biegi

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 06:58
Jak wiemy, wszystkie imprezy sportowe zostały odwołane, a tych zaplanowanych na lato jest niepewny. W tej sytuacji wielu uprawiających sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko nadal chce czerpać przyjemność ze se swojej pasji i utrzymać kondycję. Jak to robić? Z pomocą, jak i w wielu innych sferach życia, pośpieszyła technologia.
rozwiń zwiń