X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Led Zeppelin od początku

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:00
- Po latach odkrywam, jak ogromny wpływ na muzykę mają okoliczności oraz nastrój. A ja byłem wtedy przerażony... - wspomina Robert Plan pierwsze spotkanie z Jimmym Page'em oraz sesje do debiutanckiego krążka Led Zeppelin.
Audio
Robert Plant i Jimmy Page. Koncert Led Zeppelin w Hamburgu w 1973 roku
Robert Plant i Jimmy Page. Koncert Led Zeppelin w Hamburgu w 1973 rokuFoto: Heinrich Klaffs / Wikimedia Commons

W drugim tygodniu porannych spotkań z Led Zeppelin Piotr Metz przedstawił piosenki "Communication Breakdown", "Immigrant Song", "Heartbreaker" oraz "Babe I'm Gonna Leave You". Te utwory zaskakują swoją aktualnością i wyjaśniają, dlaczego, wedle słów dziennikarza Trójki, "dziś powołują się na Led Zeppelin 70-letni rockmani i debiutujący hip-hopowcy".

Faktycznie "Communication Breakdown" było podstawowym źródłem inspiracji dla pionierów punk rocka z Ramones, a "Immigrant Song" ożywił z sukcesem po kilkudziesięciu latach Trent Reznor. Industrialna wersja przeboju Led Zeppelin znakomicie zabrzmiała w filmie "Dziewczyna z tatuażem".

W tym tygodniu Robert Plant wspominał pierwsze próby i nagrania Led Zeppelin, a John Paul Jonez zdradził, skąd wzięła się nazwa zespołu. Kolejne sptkania - również z Jimmym Page'em - w paśmie "Zapraszamy do Trójki" - od poniedziałku do czwartku, po godzinie 7.35.

Zobacz więcej na temat: Led Zeppelin paula Rock

Czytaj także

Jimmy Page i słynna "IV" Zeppelinów - 40 lat!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 00:00
W audycji "Strona 1., Strona.2" Piotr Metz wraz z gitarzystą Led Zeppelin opowiedział o płycie, na której znalazła się ballada "Stairway to Heaven".
rozwiń zwiń