Naukowcy donoszą, a my wariujemy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2012 21:00
Wiele produktów, którymi od małego karmiły nas mamy i których spożywanie zalecali lekarze może być dla nas szkodliwymi. To nie tylko mleko, które podobno powoduje osteoporozę zamiast jej zapobiegać oraz inne dolegliwości, ale i masło, jajka oraz… woda!
Audio
  • Mleko - pić czy nie pić? - sprawdzała Izabela Woźniak
Naukowcy donoszą, a my wariujemy
Foto: sxc.hu/CC

Nie milkną spory naukowców, czy mleko jest zdrowe czy może jednak szkodzi. Co jakiś czas pojawiają się nowe teorie na ten temat poparte badaniami i autorytetami specjalistów. Problem nie ogranicza się tylko do mleka, dotyczy wielu produktów spożywczych, które na co dzień konsumujemy.

- Wszystkie produkty, które są legalnie na rynku, muszą być bezpieczne – uspokaja prof. Krzysztof Krygier ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. - Wszystkie teorie rewolucyjne robione są dla pieniędzy, dla poklasku.

Jak podkreśla prof. Halina Weker z Instytutu Matki i Dziecka każdy z nas musi słuchać swojego organizmu. Osoby, u których wykryto nietolerancję na jakiś produkt, np. mleko, nie mogą go jednak spożywać. - Dieta powinna być urozmaicona. Lepiej kupować żywność w mniejszych ilościach, ale z wyższej półki.

Jak nie dać się zwariować naukowym doniesieniom sp[rawdzała Izabela Woźniak.

Czytaj także

Pijmy mleko... mimo wszysko

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 13:42
Nie ma dostatecznie dobrej wymówki, by zrezygnować z produktów mlecznych w diecie - uważa dietetyk, Joanna Lewitt-Dziełak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nabiał będzie dużo tańszy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 09:29
Eksperci spodziewają się w 2012 r. znacznego spadku cen produktów mleczarskich na światowym rynku.
rozwiń zwiń