Urlop na wycieczkowcu? Bez fraka się nie uda

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 15:20
- Rejs to bardzo elastyczny produkt. Można tu dopasować zarówno czas trwania, jak i wszystkie usługi dostępne na statku, liczbę odwiedzanych portów - wymienia Kinga Fromlewicz z Marco Polo Travel. Pewne zasady jednak obowiązują każdego pasażera!
Audio
  • Magiczny świat podróży morskiej - o warunki panujące na wycieczkowcach pytał Kuba Witkowski
  • Historię dwóch "Batorych" opowiada Piotr Zarzycki z Muzeum Techniki w Warszawie
Urlop na wycieczkowcu? Bez fraka się nie uda
Foto: Glow Images/East News

A na wycieczkowcach, zabierających na pokład nawet kilka tysięcy pasażerów, atrakcji nie brakuje. Jedzenie wysokiej jakości, spa, siłownia, ścieżka biegowa, nauka tańca i inne zorganizowane zajęcia, kasyna, dyskoteki, imprezy tematyczne, kina, teatry, parki, a nawet baseny ze sztucznymi falami, gdzie można uczyć się surfować!

Nie dziwne więc, że przybywa Polaków, którzy podróżując na nich, spędzają urlopy. Maciej Szymański, prezes Veniti SA przyznaje, że na przestrzeni ostatnich lat rejsy potaniały, a ceny zależą od klasy linii, armatorów i samych statków. - Ale nawet rejs w najniższej klasie zapewnia komfort trzy lub czterogwiazdkowego hotelu.

Sami pasażerowie podkreślają, że taka rozrywka łatwo się nie nudzi. - Jest taka różnorodności tras, że do tej pory jeszcze nie zwiedziliśmy wszystkich wysp - opowiada Pani Katarzyna, która w raz z rodziną od 7 lat pływa po Morzu Karaibskim.

Ale nie wszystko na wycieczkowcach dostosowane jest do zachcianek pasażerów. Czasem to oni muszą się przystosować do obowiązujących na pokładzie zasad. - Trzeba posiadać odpowiednie ubrania, koniecznie strój wieczorowy, obowiązkowe są także napiwki dla załogi - ostrzega Mariola Kaczmarek z Euro Pol Travel.

Dlaczego coraz chętniej firmy organizują wyjazdy motywacyjne na statkach i jakie jeszcze utrudnienia wiążą się z urlopem na statku? Posłuchaj wszystkich opowieści, w których także wyjaśniamy historię dwóch polskich transatlantyków: "Batorego" i "Stefana Batorego".

TSS
TSS Stefan Batory. fot. Wikimedia.org/publ. dom.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6 a 9.

Czytaj także

Ekstremalne warunki na statku: upał, piraci...

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 22:05
Wycieczkowiec Costa Allegra, na którym w poniedziałek wybuchł pożar, zmierza w stronę wysp Seszele. Jest holowany przez statek rybacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Costy Concordii z sądu do... teatru

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 11:47
W Grosseto w Toskanii zostanie publicznie odsłuchana czarnej skrzynki ze statku Costa Concordia. W postępowaniu przedprocesowym bierze udział ponad 800 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy zdradzają jak doszło do awarii wycieczkowca

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2012 20:30
Uszkodzony luksusowy statek wycieczkowy "Azamara Quest" wpłynął do portu Sandakan na malezyjskiej wyspie Borneo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 lat temu Titanic wypłynął w swój dziewiczy rejs

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2012 13:50
W Belfaście, gdzie transatlantyk został zbudowany, trwa trzytygodniowy festiwal. W Southampton, skąd wypłynął w swój pierwszy i ostatni rejs, odbędzie się uliczna parada i otwarcie muzeum morza.
rozwiń zwiń