X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warto pomóc starszakowi, gdy na świat przychodzi rodzeństwo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 08:50
Narodziny rodzeństwa to duża zmiana, a co za tym idzie także stres. Problem pojawia się już w momencie, kiedy na czas porodu pierworodnego trzeba z kimś zostawić.
Audio
Warto pomóc starszakowi, gdy na świat przychodzi rodzeństwo
Foto: EPA/PAP/ CHROMORANGE

Porodu nie da się zaplanować, dlatego zapewnienie opieki dziecku,  kiedy dziadkowie są daleko jest nie lada wyzwaniem.

- Trzeba pamiętać, że gdy nagle znika mama, a w przypadku porodu często dzieje się to w nocy, narusza się poczucie bezpieczeństwa dziecka - podkreśla Urszula Możdźyńska, psycholog. – Dlatego ważne jest , aby ta osoba, która zostanie z dzieckiem była osoba bliską – dodaje.

Bardzo dobrze w takich przypadkach sprawdzają się zaprzyjaźnione z rodziną sąsiadki, ale warto w takim przypadku odpowiednio przygotować malucha.

- Trzeba powiedzieć to dziecku wcześniej, może poprosić sąsiadkę o to, żeby przyszła i położyła dziecko spać tak na próbę - mówi Magda Klimkowska, redaktor naczelna "Mamo to ja”.

Jeśli jest sytuacja, że dziecka absolutnie nie ma z kim zostawić to według psycholog Urszuli Możdżyńskiej dorośli powinni zrezygnować ze swoich potrzeb. - Dziecko powinno zostać z tatą, a mama w szpitalu będzie sobie biedna radzić sama - stwierdza w rozmowie z Kubą Witkowskim psycholog.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

Zobacz więcej na temat: dzieci poród

Czytaj także

40 szklanek wody wylanych na głowę malucha

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2013 10:00
- To ormiański zwyczaj mający zapewnić szczęśliwe życie. Każda ze szklanek wylewana jest z innym życzeniem - opowiada Ofelia Grzesińska, autorka książki "Mama dookoła świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna droga do rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:47
- Myślę, że są miliony takich historii, że mamy walczą o swoje dzieci, ojcowie walczą o swoje dzieci. Nasza jest o tyle inna, że bardzo dużo się działo w tym czasie, ale warto było - mówi pani Emilia, która wraz z panem Tomkiem opowiadała Joannie Mielewczyk o trudnej drodze do rodzicielstwa.
rozwiń zwiń