"Orzeł może" - będzie się działo!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 20:30
- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję "Orzeł może" - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
Audio
  • "Orzeł może" - poznaj szczegóły akcji! (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Orzeł może - wielka akcja społeczna
"Orzeł może" - wielka akcja społeczna Foto: Trójka

Razem z "Gazetą Wyborczą" 2 maja ruszamy z ogromną, ogólnopolską akcją "Orzeł może".  Tego dnia w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie (godz. 12.00) oraz we Wrocławiu (godz. 14.00) ze śmigłowców zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, patriotyczne wierszyki.

- Narobimy trochę bałaganu, po to, żeby zatrzymać na chwilę Polaka, który może nie jest tak skory do uśmiechu, do tego, żeby optymistycznie spojrzeć na różne rzeczy. Dlatego w tak ekstremalny sposób zaczynamy akcję - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.

Oczywiście ulotki nie pozostaną na ulicach. - Chcemy zmobilizować naszych Słuchaczy, i zresztą sami będziemy brali w tym udział, żeby zbierać te ulotki. Będzie można dostać za nie bardzo fajne nagrody - tłumaczyła Anita Celarska z Agencji Promocji Polskiego Radia.
W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu uruchomione zostaną "punkty zwrotne" ulotek. W zależności od wagi przyniesionych ulotek, Trójka będzie nagradzać uczestników zabawy swoimi gadżetami. 133 zdobywców największej ilości ulotek otrzyma specjalnie zaprojektowane, designerskie zegarki z orłem. Aby ułatwić mieszkańcom zbieranie, torby na ulotki będzie można odebrać w "punktach zwrotnych".

W Warszawie dodatkowo odbędzie się wesoły, pokojowy marsz, który rozpocznie się o godzinie 11.45 przy Rondzie de Gaulle’a. Na czele pochodu będzie jechać zabytkowy autobus – "ogórek" kabriolet, na pokładzie którego znajdą się animatorzy: dziennikarze Trójki Piotr Stelmach i Michał Olszański, iluzjonista Maciej Pol, a także zespół muzyczny BiFF. Podczas marszu organizatorzy zapewnią wiele atrakcji: konkursy, trójkowe prezenty, czekoladowe wedlowskie przysmaki. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Punktem kulminacyjnym pochodu będzie uroczyste odsłonięcie przed Pałacem Prezydenckim dwumetrowego orła z… białej czekolady, którego przygotowała firma E. Wedel.

W ramach akcji zostanie też zaprojektowana "Wspólna Metka". Od 2 do 26 maja na stronie orzelmoze.pl i za pomocą aplikacji na facebookowym profilu Trójki, będzie można wybrać trzy spośród 15 najlepiej opisujących nas – Polaków zalet. W ten sposób zostanie wygenerowana osobista metka z określonym składem procentowym cech każdej osoby.

Zobacz więcej na temat: Magda Jethon Orzeł może

Czytaj także

Półtonowy czekoladowy orzeł rozwinie skrzydła - zobacz wideo z przygotowań!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 10:18
W ramach inauguracji akcji "Orzeł może" 2 maja w czterech miastach Polski odbędą się happeningi. W Warszawie o godz. 11.45 z Ronda de Gaulle’a ruszy pokojowy marsz. Jego kulminacyjnym punktem będzie odsłonięcie ogromnego czekoladowego orła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

2 maja pokażemy, co "Orzeł może"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 12:00
W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się wielka akcja społeczna, która ma przekonać Polaków do okazywania życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły. W Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu odbędą się specjalne happeningi, nie zabraknie konkursów z nagrodami i innych atrakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - zobacz teledysk do hymnu akcji!

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 23:00
Na specjalne zamówienie i z myślą o promowaniu akcji "Orzeł może" powstała niezwykła piosenka. Możecie Państwo nie tylko jej posłuchać, ale obejrzeć nakręcony do niej teledysk oraz film zza kulis!
rozwiń zwiń