X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedziesz do Hiszpanii? Bez ubezpieczenia nie ruszaj się z domu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2013 10:23
Jadąc na wakacje do Hiszpanii należy koniecznie wykupić ubezpieczenie. Czemu? W dobie kryzysu gospodarczego hiszpańskie szpitale odmawiają leczenia turystów z Unii Europejskiej posiadających ważną kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Audio
  • Jedziesz do Hiszpanii? Bez ubezpieczenia nie ruszaj się z domu (Trójka/Zapraszamy do Trójki - ranek)
Bazylika Nuestra Seora del Pilar w Saragossie  największa świątynia barokowa w kraju
Bazylika Nuestra Señora del Pilar w Saragossie – największa świątynia barokowa w krajuFoto: Willtron/Wikipedia/CC

- Rzeczywiście placówki medyczne w Hiszpanii zaostrzyły warunki dotyczące przyjmowania naszych klientów, zarówno tych publicznych, jak i tych prywatnych. Nie chcą przyjmować klientów bez wcześniejszej gwarancji pokrycia wszelkich kosztów przez ubezpieczyciela - poinformowała Anna Kozłowska z Europ Assistance Polska.

Zbigniew Gniatkowski, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, podkreślił, że dopiero teraz o sprawie zrobiło się głośno, gdyż KE zagroziła Hiszpanii, że jeśli szpitale publiczne nie zmienią swoich praktyk, wówczas Komisja może pozwać Hiszpanię do Trybunału Sprawiedliwości, za to, że nie wywiązuje się z zobowiązań, które podpisała jako państwo członkowskie.

Często dochodzi do sytuacji, że pacjent przebywający w Hiszpanii skarży się na to, że karta EKUZ nie jest honorowana i trafia do lekarza prywatnego, ale nie jest o tym informowany i za wizytę musi zapłacić.

- Dlatego warto pokazać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz korzystać, jeśli jest to możliwe z leczenia nie po tzw. godzinach, bo wówczas możemy być potraktowani jako pacjenci, którzy przyszli na leczenie prywatne - wyjaśniła Magdalena Szefernaker z centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zapraszamy do wysłuchania materiału, który przygotowała Ewa Dudzińska.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między godziną 6.00 a 9.00.

mr

Czytaj także

Hiszpania: trzy lata więzienia za hałas

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:18
Wyrok trzech lat pozbawienia wolności usłyszał właściciel pubu z Walencji. Kara została wymierzona za hałasowanie. Z tego powodu niektórzy lokatorzy wyprowadzili się, inni mają kłopoty zdrowotne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpania. Jest nowy projekt prawa o kasach oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 17:00
Hiszpańska Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy porządkującej zasady działania kas oszczędności. Wspieranie dużych inwestycji i liberalna polityka kredytowa kas była pierwszym powodem załamania się hiszpańskiego systemu finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdefraudowano pieniądze na ratowanie firm

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 14:48
Kolejny skandal finansowy w Hiszpanii. Przez co najmniej 10 lat, pieniądze na ratowanie upadających firm w Andaluzji miały trafiać do osób prywatnych i przedsiębiorstw, którym nie groził upadek.
rozwiń zwiń