Jak spełnić marzenia o lataniu? W tunelu aerodynamicznym!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 22:19
Każdy marzy o tym by latać. Nie każdy ma jednak odwagę, by skoczyć ze spadochronem z samolotu z wysokości 4 tysięcy metrów. Jest na to pewne rozwiązanie.
Audio
  • Adam Malecki odwiedził aerotunel (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym przypominają skok ze spadochronem, ale są znacznie bezpieczniejsze
Ćwiczenia w tunelu aerodynamicznym przypominają skok ze spadochronem, ale są znacznie bezpieczniejsze Foto: FLYSPOT/ mat.prom.

Na obrzeżach Warszawy powstał jeden z najnowocześniejszych pionowych tuneli aerodynamicznych w Europie Środkowej. Takich miejsc na świecie jest zaledwie kilka. Wreszcie także w Polsce doczekaliśmy się aerotunelu, do którego przyjeżdżają pasjonaci latania z całego świata.

To też miejsce gdzie rozwija się sport spadochronowy. To tutaj do mistrzostw świata w skydivingu przygotowuje się reprezentacja Polski. A w tunelu był (choć jeszcze nie latał) Adam Malecki z redakcji sportowej. Zapraszamy do wysłuchania jego opowieści.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(ei)

Zobacz więcej na temat: hobby SPORT Trójka

Czytaj także

W tym sporcie kto śpi, ten przegrywa. Polski ultrakolarz przejedzie USA

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 13:20
W marcu Remigiusz Siudziński skończył 40 lat i postanowił sam sobie zrobić prezent. W 12 dni chce przejechać na rowerze 4,8 tys. km, śpiąc maksymalnie po 3 godziny dziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rower, który zna drogę do domu? Smart Bike

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 15:12
Rower to już nie tylko dwa koła, rama, łańcuch i siodełko. Ostatnio popularne jednoślady potrafią zmienić się w "kosmiczne pojazdy". Smart Bike, bo tak nazywają się nowoczesne, naszpikowane elektroniką rowery, potrafią same odnajdywać drogę, a nawet monitorować stan zdrowia rowerzysty.
rozwiń zwiń