ŚDM. Papież w byłym obozie zagłady Auschwitz

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 16:35
Radość, entuzjazm, śpiew i taniec - to wszystko nieodłączne elementy Światowych Dni Młodzieży i papieskiej wizyty papieża w Polsce. Dziś jednak dominuje cisza.
Audio
  • Papieska wizyta w byłym obozie Auschwitz (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wpis papieża Franciszka Panie miej miłosierdzie nad twym ludem Panie przebacz tak wielkie okrucieństwo w księdze pamiątkowej w Muzeum Auschwitz
Wpis papieża Franciszka "Panie miej miłosierdzie nad twym ludem! Panie przebacz tak wielkie okrucieństwo!" w księdze pamiątkowej w Muzeum AuschwitzFoto: PAP/Muzeum Auschwitz-Birkenau

Rano Franciszek odwiedził były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz, gdzie długo się modlił. Nie powiedział jednak ani słowa.

Światowe Dni Młodzieży - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Tę poruszającą wizytę śledził Marcin Gutowski. Co oznacza milczenie papieża w Auschwitz? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału: Marcin Gutowski
Data emisji: 29.07.2016
Godzina emisji: 16.15

mp

Czytaj także

Papież Franciszek rozpoczął pielgrzymkę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 16:39
Papież Franciszek wylądował Krakowie. Na ten moment czekało tysiące młodych, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Papież Franciszek w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 16:58
Kilkaset tysięcy ludzi - przedstawiciele najwyższych władz, prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło - wzięło udział w mszy odprawionej przez papieża Franciszka na Jasnej Górze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń