Afroamerykanie głosują na Clinton

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 18:45
Afroamerykanie to oddani wyborcy Demokratów. W tych wyborach przeważająca większość zagłosuje na Hillary Clinton, ale równie wielu może pozostać w domach, co pomoże Donaldowi Trumpowi.
Audio
  • Afroamerykanie głosują na Clinton (Zapraszamy do Trójki/popołudnie)
Hillary Clinton
Hillary ClintonFoto: EPA/CRISTOBAL HERRERA

Ostatnie miesiące to częste doniesienia o przemocy, strzelaninach wśród czarnej społeczności, obawy, że problemy na tle rasowym zaczynają znowu dominować w Stanach Zjednoczonych. Tak jak to było w latach 60. ubiegłego wieku.

W Alabamie w tak zwanym "czarnym pasie" zamieszkanym przez czarną społeczność był Michał Żakowski. Zapraszamy do wysłuchania jego relacji.

***

Dziennikarze Polskiego Radia Wojciech Cegielski i Michał Żakowski wyruszyli do Stanów Zjednoczonych, aby przybliżać przedwyborcze dylematy Amerykanów. W specjalnych relacjach pojawiają się głosy zwykłych obywateli - tych zamieszkujących stany uznawane za republikańskie, jak i tych, którzy mieszkają w bastionach Demokratów. Jak te wybory zmieniają Amerykanów i jak zmienią Amerykę? O tym codziennie od 24 października można słuchać na antenach radiowej Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. Wideorelacje dziennikarzy można obejrzeć na stronie WyborywUSA.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor relacji:
Michał Żakowski
Data emisji: 3.11.2016
Godzina emisji:
17.40

mp

Czytaj także

Wybory w USA. Wirginia Zachodnia stoi za Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 11:37
- Miejscowość Welch znajduje się w hrabstwie McDowell. To jedyny powiat w USA, gdzie 100 proc. ludzi zagłosuje na Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Żakowski. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po Stanach Zjednoczonych podąża śladami kandydata republikanów na prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oba obozy grają Rosją". Brutalna kampania wyborcza w USA

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:08
- Kampania jest brudna, toczy się wokół sfery erotycznej Donalda Trumpa. Ludzie rzeczywiście z niesmakiem odnoszą się do rewelacji o Trumpie. Clinton też jest krytykowana za retorykę, a w stanach, w których byłem, również za radykalne odrzucenie republikańskich wartości - mówił z USA reporter Polskiego Radia, Michał Żakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump przed Clinton. Zwrot w kampanii wyborczej w USA?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 10:30
Republikański kandydat do Białego Domu wyprzedza kandydatkę Demokratów o jeden punkt procentowy – wynika z sondażu dziennika Washington Post i telewizji ABC News. Badania CNN mówią natomiast o 5-procentowej przewadze Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. – Republikanie są podzieleni i nie wszyscy popierają Donalda Trumpa – mówił w audycji Ameryka Na Rozdrożu Michał Żakowski, specjalny wysłannik Polskiego Radia do Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń