Druga licytacja zakończona. Mamy ponad 200 tys. zł na stypendia

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 19:00
Największym zainteresowaniem podczas drugiej licytacji cieszył się lot śmigłowcem z Marcinem Szamborskim. Pani Sylwia wylicytowała tę przygodę za 36 tys. zł. W sumie podczas drugiej licytacji zebraliśmy ponad 200 tys. zł.
Audio
 • Franciszek Maśluszczak o ofiarowanym przez siebie obrazie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Marcin Szamborski o licytowanym locie śmigłowcem (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Marcin Szamborski o licytowanym locie śmigłowcem - cz. 2 rozmowy (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Magda Umer o ofiarowanej przez siebie grafice (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Michał Rusinek o zestawie od Fundacji Wisławy Szymborskiej (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Joanna Palica z Fundacji "Qcham", dla której zbieraliśmy pieniądze podczas akcji Święta bez granic 2015 - cz. 1 (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Adam Spała, dyrektor fabryki porcelany w Ćmielowie, opowiada o ofiarowanym serwisie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Jadwiga opowiada o stypendium od Fundacji Św, Mikołaja, które pomogło jej się rozwinąć (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja, opowiada o stypendiach (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Podsumowanie drugiej licytacji (Serwis informacyjny Trójki z godz. 19.00)
Pani Sylwia będzie mogła polecieć z Marcinem Szamborskim śmigłowcem
Pani Sylwia będzie mogła polecieć z Marcinem Szamborskim śmigłowcemFoto: stanislawmalinowski.com/ Andrzej Rutkowski

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na program stypendialny dla zdolnej, niezamożnej młodzieży.

- Fundujemy stypendia dla dzieci zdolnych, zaangażowanych społecznie i niezamożnych. Wśród stypendystów mamy sportowców, muzyków... To są dzieci, które się świetnie uczą, a nie mają możliwości rozwoju. Pamiętam stypendystę, który bardzo chciał grać w piłkę. Zajęcia kosztowały 20 zł miesięcznie, a jego mama, która go sama wychowuje, nie miała tych 20 zł. Dzięki stypendium chłopiec może teraz grać w piłkę - mówiła Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja. To właśnie na takie stypendia zbieramy w tym roku pieniądze podczas akcji Święta Bez Granic 2016.

<<<Święta Bez Granic - więcej o akcji>>>

Przedstawiamy przedmioty podarowane nam na akcję, a związane z następującymi osobami:

Licytujący zaoferowali łącznie za wszystkie fanty 159 833 zł.

OBRAZ FRANCISZKA MAŚLUSZCZAKA wylicytował za 17 333 zł Pan Tomasz

(fot: PR) (fot: PR)

Akwarela zatytułowana "Dzień szczęśliwy" przedstawia widok miasta, łączącego nowoczesną i tradycyjną architekturę. Twórcę zainspirowało samo życie - mieszkał m.in. w Zamościu, a dziś jest mieszkańcem warszawskiego Ursynowa. Fascynację dwoma obliczami miasta wyraził przede wszystkim za pomocą koloru zielonego, błękitnego, brązowego i złotego.

(fot: PR) (fot: PR)

Franciszek Maśluszczak to uznany malarz, rysownik i grafik. Współpracował m.in. z "Polityką", "Tygodnikiem Literackim", "Gazetą Wyborczą" i "Rzeczpospolitą". Jest autorem ilustracji do książek takich autorów, jak Jeremi Przybora ("Kabaret jeszcze Starszych Panów", 1980), czy Roald Dahl ("Wielkomilud", 1991).


ZESTAW NOBLISTKI wylicytował za 17 500 zł Pan Michał

10 grudnia 1996 roku w Sztokholmie Wisława Szymborska odebrała literacką nagrodę Nobla. W przeddzień 20. rocznicy tego wydarzenia podczas licytacji w Trójce będzie można zdobyć specjalny zestaw, związany z poetką-noblistką.

(fot: PR) (fot: PR)

W jego skład wchodzą: niedawno opublikowana książka "Najlepiej w życiu ma Twój kot. Listy" Wisławy Szymborskiej i pisarza Kornela Filipowicza oraz pióro wieczne (z nadrukowanym podpisem poetki) i notes z jubileuszowej rocznicowej serii "Wisława Szymborska: Radość pisania" (w czarnych okładkach z wytłoczonymi inicjałami WS). Komplet uzupełnia zdjęcie-portret Szymborskiej,  wykonane przez szwedzką reporterkę Marię  Södeberg, niedługo po otrzymaniu przez p. Wisławę Nagrody Nobla. Zdjęcie opatrzone jest autografem poetki.
RYSUNEK OTTO AXERA OD MAGDY UMER należy już do Pani Ziuty. Wylicytowała go za 33 tys. zł

Tuż po stanie wojennym Agnieszka Osiecka napisała duże opowiadanie (czy też, jak sama mówiła, małą powieść) zatytułowane "Biała bluzka". Na podstawie tego tekstu, w 1987 roku, powstał spektakl (monodram) w reżyserii Magdy Umer z rolą Krystyny Jandy. W kolejnym roku Agnieszka Osiecka otrzymała obrazek, autorstwa malarza, scenografa i pedagoga Otto Axera, przedstawiający trzy postacie kobiece.

(fot: PR) (fot: PR)

Artystki dostrzegły podobieństwo do ich tercetu, według tej interpretacji: postać z lewej to Agnieszka Osiecka, postać w środku to Krystyna Janda, a z prawej – Magda Umer, podczas pracy nad przedstawieniem "Biała bluzka". Trzy artystki, trzy postacie, Osiecka, Umer, Janda… Bardzo "trójkowy" dar do zdobycia podczas licytacji w Trójce.  

(fot: PR) (fot: PR)LOT ŚMIGŁOWCEM OD MARCINA SZAMBORSKIEGO będzie udziałem Pani Sylwii. Wylicytowała go za 36 tys. zł

Marcin Szamborski jest srebrnym medalistą Światowych Igrzysk Lotniczych (Dubaj 2015),  członkiem polskiej kadry śmigłowcowej i pilotem-instruktorem. Zaprasza do licytowania wyjątkowego lotu śmigłowcem. Zwycięzca licytacji będzie miał okazję samodzielnie sterować maszyną i wykonać część manewrów (np. startowanie, lądowanie, obracanie, zawiśnięcie). Lot poprzedzi 30-minutowe wprowadzenie dotyczące zasad bezpieczeństwa, łączności, posługiwania się sterami oraz interpretacji wskazań przyrządów.

(fot: stanislawmalinowski.com/ Andrzej Rutkowski) 
 (fot: stanislawmalinowski.com/ Andrzej Rutkowski)

Do dyspozycji będzie śmigłowiec Robinson R44, najpopularniejsza tego typu maszyna na świecie.SERWIS Z RÓŻOWEJ PORCELANY Z AUTOGRAFAMI TRÓJKOWYCH DZIENNIKARZY trafia do Pana Roberta, który zaoferował za niego 25 tys. zł

Różowa porcelana składa się aż z jedenastu surowców, w tym ze złota (dla porównania – w skład białej wchodzą zaledwie trzy surowce). Jej recepturę, przed wojną, opracował naukowiec i współwłaściciel fabryki porcelany w Ćmielowie Bronisław Kryński. Bez wątpienia jest wyjątkowa.

(fot: PR) (fot: Fabryka Porcelany AS Ćmielów)

Na licytacji w Trójce do zdobycia serwis Anna Maria, składający się z 12 filiżanek (6 do kawy i 6 do herbaty), 12 spodeczków, mlecznika, dzbanka  i cukiernicy. Całość dyskretnie ozdobiona 24-karatowym złotem i… autografami dziennikarzy Trójki. Podpisy złożyli (kolejność alfabetyczna): Artur Andrus, Piotr Baron, Marcin Kydryński, Marcin Łukawski, Wojciech Mann, Barbara Marcinik, Piotr Metz, Beata Michniewicz, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szydłowska oraz Halina Wachowicz (jako jedyna na mleczniku, pozostali – na spodkach).

(fot: PR) (fot: Fabryka Porcelany AS Ćmielów)

Podpisy są utrwalone w temperaturze 980 stopni Celsjusza. Z czystym sumieniem spodeczki można zmywać!


Michał Olszański podczas podpisywania porcelany (Fabryka Porcelany AS Ćmielów) Michał Olszański podczas podpisywania porcelany (Fabryka Porcelany AS Ćmielów)

Dodatkowymi fantami były ofiarowane przez Marka Wałkuskiego 2 zestawy:
SWETER ŚWIĄTECZNY I WYCIECZKA PO WASZYNGTONIE Z MARKIEM WAŁKUSKIM - wylicytowane przez Pana Jędrzeja za 15 tys. zł

SWETER ŚWIĄTECZNY I POCZTÓWKA Z USA - wylicytowane przez Pana Andrzeja za 16 tys. zł
Dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom sms o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT) zebraliśmy podczas drugiej licytacji ponad 60 tys. zł. Dziękujemy!!!

Czytaj także

Pierwsza licytacja za nami. Zebraliśmy ponad 200 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 19:05
Najwyższą cenę osiągnął podarowany przez Lubomira Tomaszewskiego obraz zatytułowany "Przyjaciółka". Całkowity dochód z tegorocznej akcji Święta Bez Granic zostanie przekazany na rozwój ogólnopolskiego programu Stypendia św. Mikołaja prowadzonego przez Fundację Świętego Mikołaja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta Bez Granic od kuchni. Oto kulisy licytacji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 10:59
Za nami pierwsza z czterech świątecznych aukcji charytatywnych. Dzięki słuchaczom zebraliśmy ponad 200 tys. zł. Co stoi za sukcesem tej wyjątkowej audycji?
rozwiń zwiń