X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzy sztuki w Antarktyce". Tego jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 17:46
- Takiego wydarzenia w radiu jeszcze nie było i długo nie będzie. Jak nam się uda, będą o nas pisać w encyklopediach - mówi pół żartem, pół serio Paweł Drozd, dziennikarz Trójki, jeden z uczestników wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce".
Audio
  • Paweł Drozd i Bartosz Stróżyński o wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Antarktyka (zdjęcie ilustracyjne)
Antarktyka (zdjęcie ilustracyjne)Foto: flickr.com/andikam

Przez rok pracowali nad koncepcją podróży, robili próby na morzu i lądzie oraz zbierali fundusze. A wszystko po to, żeby spełnić marzenia o wyprawie do przylądków ludzkiej wrażliwości. Taka właśnie myśl przyświeca projektowi "Trzy sztuki w Antarktyce", w którym wezmą udział:

  • Adam Nowak - lider, wokalista i kompozytor piosenek zespołu Raz Dwa Trzy,
  • Bartosz Stróżyński - fotograf ekstremalny,
  • Olaf Lubaszenko - aktor i reżyser, ambasador wyprawy.

W trakcie przedsięwzięcia towarzyszyć im będzie Paweł Drozd, a jego relacje będzie można usłyszeć w Trójce, która objęła ten projekt swoim patronatem. Pierwsza z nich już 15 lutego. 

"Trzy sztuki w Antarktyce" to bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów

"Trzy sztuki w Antarktyce" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. - 12 lutego wsiadamy w samolot do Buenos Aires, a stamtąd lecimy do miasteczka Ushuaia na Ziemi Ognistej. 15 lutego okrętujemy się na jachcie i płyniemy w stronę Antarktydy, by spełnić nasze marzenia - opowiada Paweł Drozd, którego relacje z wyprawy będzie można usłyszeć w Trójce od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. - Oczywiście, o ile nie przeszkodzą w tym ekstremalne warunki panujące na morzu, a potem na najzimniejszym kontynencie świata - dodaje dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia.

Oprócz niego na jacht wsiądą: Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy; Bartosz Stróżyński (płetwonurek, fotograf, szef i pomysłodawca wyprawy); dwóch operatorów kamery; szef techniczny wyprawy; reżyser oraz dwie osoby załogi stałej jachtu. Razem 9 osób. - Cel wyprawy jest jeden choć podzielony na trzy części: opowiedzieć o Antarktyce oraz o tym, jak uczestnicy wyprawy ją odbierają poprzez trzy sztuki: film, muzykę i fotografię - mówi Bartosz Stróżyński, który dodaje: - Jeśli chodzi o film dokumentalny, to przewidziane są zdjęcia filmowe pod wodą oraz z drona.

Uczestnicy wyprawy podczas konferencji prasowej (fot. mat. prom) Uczestnicy wyprawy podczas konferencji prasowej (fot. mat. promocyjne)

Film powstanie do końca tego roku pod okiem Olafa Lubaszenki (który ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z podróży, ale nadal jest w zespole). Z kolei Adam Nowak podczas rejsu napisze nową piosenkę i premierowo wykona ją z Antarktyki na żywo w Trójce - w ramach mini-koncertu, który wyemitowany zostanie w sobotę 11 marca w audycji "Lista osobista" (godz. 19.00-22.00). Będzie to pierwszy na świecie koncert z Antarktydy. Odpowiedni sprzęt do realizacji zarówno transmisji, jak i nagrania tego występu przygotował Romuald Wrzodak z Polskiego Radia.

Sam Bartosz Stróżyński, szef wyprawy, odpowiedzialny jest za fotografię i oprócz standardowych zdjęć wykona cykl fotografii techniką kolodionową, tzn. na szkle - tak jak robiło się zdjęcia 150 lat temu.

Zakończenie wyprawy zaplanowano na 18-21 marca.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym uczestnicy wyprawy mówią o przygotowaniach i trudnościach, jakich spodziewają się na biegunie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Robert Kantereit
Goście: Paweł Drozd (dziennikarz PR3), Bartosz Stróżyński (fotograf)
Data emisji:
9.02.2017 
Godzina emisji: 17.15

mk/fbi

Czytaj także

Trzy sztuki w Antarktyce. Zbliża się niezwykła wyprawa

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 13:45
Będzie to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym. Polscy twórcy wybiorą się do Antarktyki, a tam będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenia transmitowane na antenie Trójki.
rozwiń zwiń