Czy Laos to nadal "kraj miliona słoni"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 19:15
- Tak jest nazywany i tak może było kiedyś. Teraz dziko żyjące słonie może policzyć sześciolatek - mówi Tomasz Gorazdowski.
Audio
  • Czy Laos to nadal "kraj miliona słoni"? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Palidachan/Shutterstock.com

Dziennikarz Trójki zwraca uwagę, że prawie każdy turysta, który przyjeżdża do Azji Południowo-Wschodniej, chce na nich pojeździć. - Słonie nie są jednak do tego stworzone - zaznacza dziennikarz Trójki i tłumaczy, co takie przejażdżki oznaczają dla tych zwierząt.

Dlaczego nie należy tego robić? Jak można pomóc azjatyckim słoniom i przy okazji miło spędzić czas? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 29.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

mk

Czytaj także

Kuchnia wietnamska. Kombinacje, które tworzą harmonię

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:13
- Wietnamska kuchnia jest znana i świetna. By jej spróbować i o niej posłuchać, trzeba przyjechać do Hoi An w środkowym Wietnamie - przekonuje Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń