Luang Prabang - zachwycające miasto w Laosie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 17:23
- Luang Prabang to wyjątkowe miejsce, położone między dwiema rzekami, u stóp świątynnego wzgórza. Ma absolutnie niepowtarzalny charakter - opowiada Tomasz Gorazdowski.
Audio
Laos
LaosFoto: Tomasz Gorazdowski

To właśnie tu funkcjonuje jeden z najlepszych nocnych targów w tej części świata. Nasz dziennikarz zauważa również, że Luang Prabang to miejsce wyjątkowo - jak na Azję - czyste.

- Złote dachy świątyń, mozaiki... Można się zakochać - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tomasz Gorazdowski jest w trakcie swojej 3-miesięcznej podróży po Azji. Po wyruszeniu z Timoru Wschodniego różnymi środkami transportu przemieszcza się przez m.in. Malezję, Laos, Kambodżę i Birmę, by dotrzeć do Bhutanu. Relacji naszego dziennikarza można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o godz. 17.10. Zapraszamy też na stronę kierunekazja.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Krystian Hanke
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Gorazdowski
Data emisji: 30.03.2017 
Godzina emisji: 17.15

fbi

Czytaj także

Kuchnia wietnamska. Kombinacje, które tworzą harmonię

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 19:13
- Wietnamska kuchnia jest znana i świetna. By jej spróbować i o niej posłuchać, trzeba przyjechać do Hoi An w środkowym Wietnamie - przekonuje Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Laos to nadal "kraj miliona słoni"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 19:15
- Tak jest nazywany i tak może było kiedyś. Teraz dziko żyjące słonie może policzyć sześciolatek - mówi Tomasz Gorazdowski.
rozwiń zwiń