Komunikacja w małych miejscowościach w opłakanym stanie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 18:00
- Przewoźnicy od wielu lat systematycznie ograniczają ofertę przewozową między małymi miastami w powiatach - uważa Bartosz Jakubowski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Audio
  • Komunikacja w małych miejscowościach w opłakanym stanie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay.com

Choć ekolodzy namawiają by przesiadać się z samochodów do komunikacji publicznej, to jednak sieć połączeń między mniejszymi miejscowościami pozostawia wiele do życzenia. Okazuje się, że w przyszłości może być jeszcze gorzej. Mieszkanka bieszczadzkich Ustrzyk Górnych obawia się, że autobusy, których już teraz dojeżdża do jej miejscowości niewiele, mogą zupełnie przestać się pojawiać.

- Pochodzę z małej miejscowości za Nowym Dworem Mazowieckim. W trakcie dni roboczych autobus jeździ tu osiem razy dziennie, a w weekendy wcale - skarży się para spotkana przez naszą reporterkę w Warszawie.

Jakie są prognozy na przyszłość w kwestii komunikacji między małymi miastami? Zapraszamy do wysłuchania materiału Pauliny Kozion.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Materiał przygotowała: Paulina Kozion
Data emisji: 25.05.2017
Godzina emisji: 16.25

fbi

Czytaj także

Czy można szybko znaleźć swojego przodka?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 16:10
Kim był prapradziadek? Czym zajmował się brat prababci? Czym jej stryjeczna siostra? Wydaje się, że bardzo trudno znaleźć odpowiedzi na takie pytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 minut na zjedzenie obiadu to zbyt mało

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:58
W stołówce uczniowie mają zazwyczaj 20 minut na zjedzenie obiadu. Polskie Banki Żywności alarmują, że ten czas może nie wystarczyć, żeby w spokoju zjeść posiłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kierowca autobusu, który ratuje życie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 16:30
- Zauważyłem z daleka, że potężny mężczyzna bije i kopie z całej siły młodą dziewczynę. Nawet się nie zastanawiałem, co zrobić... - powiedział bohater reportażu, kierowca warszawskiego autobusu.
rozwiń zwiń