Pływasz po alkoholu? O bezpieczeństwie nad wodą

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 18:30
Tylko w tym sezonie, do ubiegłej niedzieli, utonęło 87 osób. W 2016 roku nad wodą straciły życie 504 osoby. Chętnie korzystamy z uroków rzek, jezior i stawów. Pytanie jednak, czy zawsze w odpowiedzialny i mądry sposób?
Audio
  • Pływasz po alkoholu? O bezpieczeństwie nad wodą (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/Olha Vasylieva

Wiceprezes Zarządu Głównego WOPR Piotr Synowiec mówi, że w większości przypadków służby ratunkowe wyjmują z wody ludzi pod wpływem alkoholu. Statystyki nie kłamią - aż siedemdziesiąt procent ofiar utonięć miało we krwi promile. Wbrew powszechnej opinii problem dotyczy nie tylko osób młodych.

W audycji mówimy o tym, w jaki sposób bezpiecznie korzystać ze zbiorników wodnych. Jakie miejsca powinniśmy wybierać i dlaczego należy unikać pływania po jedzeniu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autorka materiału reporterskiego: Magdalena Karczewska
Data emisji: 20.06.2017
Godzina emisji: 16.48

czaj/mk

Czytaj także

Pływaj bezpiecznie i bez promili

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 19:50
Co trzeci Polak przyznaje, że nie umie pływać. Jednak wcale nie jest to główna przyczyna śmiertelnych wypadków nad wodą. O tym porozmawiamy w "Dajesz radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można bezpiecznie "tańczyć" w aucie?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 12:19
Wielu kierowcom lepiej prowadzi się auto, gdy z radia sączy się muzyka. Nie tylko śpiewają, ale też "tańczą" w rytm muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kąpiel z głową. Jak uniknąć tragedii?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 17:40
Ponad 500 osób w ubiegłym roku, 90 już w tym. Statystyki alarmują, że Polacy wciąż nie potrafią korzystać z uroków letniego wypoczynku nad wodą, a liczba wypadków nad wodą jest u nas jedną z najwyższych w Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń