Polsko-amerykański sojusz to fakt czy fikcja?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 13:40
- Różnice między naszymi krajami są choćby w kwestii zagrożeń. Polska głównych zagrożeń upatruje na wschodzie, a dla USA ten zakres jest globalny - uważa dr Tomasz Pugacewicz, amerykanista z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Polsko-amerykański sojusz to fakt czy fikcja? (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Onur Akkurt/Shutterstock.com

Trwają ostatnie przygotowania do wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Z administracji amerykańskiego przywódcy od tygodni płyną sygnały, że będzie to wizyta złożona u jednego z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych. Podobne zapewnienia o przyjaźni można usłyszeć także w Warszawie. Co za nimi stoi poza dyplomatyczną kurtuazją?

Czy mocny polsko-amerykański sojusz jest faktem? Zapraszamy do wysłuchania materiału przygotowanego przez Marcina Gutowskiego.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Robert Kantereit
Autor materiału: Marcin Gutowski
Data emisji: 3.07.2017
Godzina emisji: 16.15

fbi

Czytaj także

Papież Franciszek rozpoczął pielgrzymkę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 16:39
Papież Franciszek wylądował Krakowie. Na ten moment czekało tysiące młodych, którzy uczestniczą w Światowych Dniach Młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ŚDM. Papież Franciszek w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 16:58
Kilkaset tysięcy ludzi - przedstawiciele najwyższych władz, prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło - wzięło udział w mszy odprawionej przez papieża Franciszka na Jasnej Górze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi ze świata doceniają polską codzienność

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:45
- W Izraelu jest nas garstka. Nie mogę się nadziwić widząc w Krakowie tylu młodych katolików modlących się razem - mówi kobieta z Izraela, uczestniczka Światowych Dni Młodzieży.
rozwiń zwiń